13 Юли, 2026

Aвторката на поправката 15/15: Сергей няма право да пропуска Брюксел

Aвторката на поправката 15/15: Сергей няма право да пропуска Брюксел

Огромен шанс за България е, че Сергей Станишев отива в Брюксел. Той няма право да пропилява този шанс. Това е шанс и за БСП и за българските граждани.Заминаването на Сергей Станишев за Брюксел няма да попречи на работата му в БСП, заяви в сутрешния блок на БНТ  авторката на Изборния кодекс и поправката 15/15, която обърка сметките на социалистите за евровота  Мая Манолова. През последните две години той е председател на ПЕС и успешно съвместява постовете си. БСП е най-демократичната партия и не зависи от решенията само на един човек, добави тя. Необходима е промяна и обновление на начина, по който функционира партията ни. Евроизборите бяха поражение, оказва се, че не можем да мобилизираме електората си на такъв вот. Левият избирател като че ли е евроотчужден, коментира социалистката. Сергей Станишев нямаше право да пропуска шанса, тъй като ще бъде един от четиримата преговарящи за бъдещето на Европейския съюз, категорична е Манолова. Нашият лидер не ходи в Европа да бъде потупан по рамото или на фотосесия, а реално взема решения за бъдещето на Европа, посочи тя. 

Зам.- парламентарният шеф информира, че следващата седмица ще бъде проведен Национален съвет на БСП, на който ще бъдат взети важни решения за партията. Попитана кога кабинетът "Орешарски" трябва да подаде оставка, Манолова отговори, че БСП има ясна позиция, че трябва да бъдат проведени предсрочни избори. Поканили сме лидерите на останалите парламентарни партии на консултации в петък. На тях трябва да бъде уточнена датата за изборите, каза социалистката. Тя обясни, че за БСП датата е без значение. Важното е ГЕРБ да не избягат и от консултациите, както правеха с работата си в парламента, и да се превърнат в партията-беглец, каза още Мая Манолова. 

"Датата на изборите е определяща за това кога правителството ще подаде оставка“, посочи Манолова.

„Правителството е единствената работеща институция“, добави тя. Позицията на БСП е, че изборите трябва да се проведат в края на септември или началото на октомври.

Сподели:
Огнян Минчев за "Боташ": Целта на Турция е да всмуче България в своята инфраструктура на енергийни коридори

Огнян Минчев за "Боташ": Целта на Турция е да всмуче България в своята инфраструктура на енергийни коридори

От потенциален хъб за разпределение на енергоресурси България може да се превърне в една безлична територия, която се явява географско продължение на турския енергиен хъб

Николай Нанков: Инвестицията в хората винаги си заслужава

Николай Нанков: Инвестицията в хората винаги си заслужава

"Вярвам, че сред младите хора, които се включиха в “Академията” в Ловеч, са бъдещите кметове, общински съветници, народни представители, експерти, лидери"

Според енергийната министърка, натрупаните задължения към "Боташ" "няма да натоварят бюджета и българските граждани"

Според енергийната министърка, натрупаните задължения към "Боташ" "няма да натоварят бюджета и българските граждани"

Петрова заяви, че механизмът за изплащането им трябва да бъде разработен през следващите 15 месеца, но не даде канкретина по темата

Коментари (0)