26 Януари, 2026

Бъчварова: Не трябва да изтича информация към терористите

 Бъчварова: Не трябва да изтича информация към терористите

Много е важно в такава ситуация да не допускаме създаване на паника, както се случи вчера, да не допускаме изтичане на информация към потенциалните извършители на терористичния акт. Това коментира пред журналисти в Министерския съвет вицепремиерът и министър на вътрешните работи Румяна Бъчварова, предаде "Фокус" „Тук по-скоро се получи разминаване във виждането за това, как да се отрази събитието. Поех ангажимента да уточним правилата, по които се работи при терористична заплаха. Имаме план за действие, който вчера ми беше докладван в последния си вариант. Сега ще се окаже, че е предпоследният, защото искам да се конкретизира още повече, специално в частта за медиите”, заяви Бъчварова. По думите й, трябва да се работи с медиите, като се направи едно разяснение в този случай, коя е отговорната институция, която предоставя информация. 

„Ние не съобщаваме за съмнения. В Брюксел имаше много добра организация и сътрудничество на медиите към тези, които провеждат операциите, и не беше дадена тази възможност да изтече такава информация. Логиката на информиране е съвсем различна от логиката при други случаи. Разписваме тези правила, базираме се на чуждия опит”, каза още Румяна Бъчварова.

Сподели:

Коментари (0)

 БНБ пуска в обращение тематично сребърно колекционерско евро

БНБ пуска в обращение тематично сребърно колекционерско евро

Тя на тема „125 години електрически трамвай в България“, в момента на пускане в обращение цената е 144 евро

Оранжев код за значителни валежи на 26 януари, опасни заледявания

Оранжев код за значителни валежи на 26 януари, опасни заледявания

В областите Благоевград, Пазарджик, Пловдив и Хасково се очакват над 30 литра дъжд на квадратен метър

Георг Георгиев: Какви са позитивите за България от Съвета за мир на Тръмп

Георг Георгиев: Какви са позитивите за България от Съвета за мир на Тръмп

Страната ни е заинтересована от установяване на траен мир в Близкия изток, заради проблемите с миграцията, казва външният министър в оставка