11 Август, 2026

Бъчварова: Няма информация, че гръцката блокада ще стигне до границата ни

"В момента няма информация, че блокадата в Гърция и протестните действия ще стигнат до българската граница", каза в Смолян министърът на вътрешните работи Румяна Бъчварова, цитирана от радио Фокус. 

Бъчварова заяви, че има контакти с гръцкия си колега Тоскас още от миналата година и, ако се получи такава информация, веднага ще се свържат, за да установят каква организация могат да предприемат, защото това е обща грижа, и за гръцката, и за българската страна. 

"Миналата година успяхме благодарение на личните си контакти и на бързина на реакциите да набележим мерки, които дадоха резултат и сега има върху какво да се стъпи, ако това се случи, но вече е въпрос и на възможности на гръцкото правителство да повлияе върху протестиращите”, каза още тя. 

Сподели:
Овладяха пожара край Белица, избухнал след взрива в завод за боеприпаси

Овладяха пожара край Белица, избухнал след взрива в завод за боеприпаси

Осигурено е необходимото количество вода, което позволява на екипите да продължат действията си на терен

Според Демерджиев "няма външна намеса" при взрива в склада на "ЕМКО" в Белица

Според Демерджиев "няма външна намеса" при взрива в склада на "ЕМКО" в Белица

На мястото на инцидента е имало превозно средство, но все още не е потвърдено, че от него е тръгнал огънят

В Пловдив организират протест в памет на зверски убития Георги Кузев

В Пловдив организират протест в памет на зверски убития Георги Кузев

Гражданската проява е израз на подкрепа на семейството му и искане за справедлив процес   

Коментари (0)