21 Февруари, 2026

Бакалов: Сини, червени , пембени...за купуване на гласове няма прошка

Бакалов:  Сини, червени , пембени...за купуване на гласове няма прошка

53 сигнала за купуване на гласове са били получени до 19-ти септември. Сред тях има и 24 оперативни сигнала. Това съобщи служебният вътрешен министър Йордан Бакалов.

„От днес функционира телефонна линия, както и интернет сайт, на който могат да бъдат подавани сигнали за нарушения на изборния процес. Броят на предупредителните протоколи за лица, за които има данни, че се занимават с купуване на гласове до момента са 160. 11 са досъдебните производства срещу тях“, обясни той.

Министърът посочи, че са извършени няколко акции, като в Монтана и Перник служители на МВР са проверили адреси по сигнали, а в Ямбол е била задържана 3-членна група. „Това е организирана престъпна група – подготвяли са хора за съставяне на списъци, които да бъдат предложени на политическите сили, които да купят гласовете им”, съобщи Бакалов.

„Нищо не ме изненадва до момента. Няма да им е лесно на желаещите да продават гласове така, както им е било на предишни избори. Интересува ме коя е политическата сила, която ще купи тези гласове. Не ме интересува дали са сини, червени или пембени. Те ще си понесат последиците и наказанията предвидени в закона. Това министерство трябва да бъде деполитизирано. За съжаление, то е точно обратното – политизирано. Затова съм поканил експерти, които представят своите анализи. Нас не ни интересуват политическите сили“, каза Бакалов.

Сподели:

Коментари (0)

Диана Дамянова: Ясно се очертава влиянието на Румен Радев при формирането на служебния кабинет

Диана Дамянова: Ясно се очертава влиянието на Румен Радев при формирането на служебния кабинет

Според нея президентът търси бъдещи партньори за периода след изборите, тъй като няма да разполага с достатъчно парламентарна тежест, за да бъде първа политическа сила

Крум Зарков: Няма влияние на Пеевски над Станишев, няма промяна в позицията ни за Украйна

Крум Зарков: Няма влияние на Пеевски над Станишев, няма промяна в позицията ни за Украйна

"На Националния съвет бяха изразени притесненията от присъствието на военна авиация на летището", заяви той

Министерството на икономиката: Няма сигнали за аварийни ситуации с язовирните стени

Министерството на икономиката: Няма сигнали за аварийни ситуации с язовирните стени

Това съобщиха от пресцентъра на Министерството на икономиката във връзка с усложнената метеорологична обстановка и прогнозираните от НИМХ значителни валежи от дъжд и сняг