"САЩ и България създават работна група за борба с тероризма". Това съобщи Родерик Мур, временно управляващ посолството на САЩ у нас. Той присъства на церемония в Националния военноисторически музей, на която Соломон Паси дари знаменития си трабант.
Според Мур борбата с тероризма е нов момент в отношенията между двете страни. Той допълва двустранния стрпатегически диалог, чийто дневен ред бил определен по време на посещението на американския държавен секретар Джон Кери в София през януари т.г. Смятаме, че е логично да работим заедно борбата срещу тероризма, тъй като България и САЩ споделят загрижеността си от вероятни терористични нападения срещу нашите страни.
И София, и Вашингтон са били жертви на терористични атаки. Така че гледаме напред, тъй като смятаме, че и България и САЩ ще спечелят много от този диалог“, каза ръководителят на американската мисия. „САЩ гледат на България като надежден съюзник", заяви Мур. И добави, че се надява българският народ да оценява този факт като нещо много положително.
Още от България
Емилия Милчева: Да не правим преждевременно „Ода на радостта“ за Йотова, защото ще има балотаж
Технологията на ГЕРБ е с разсейване на гласовете друг да спечели президентския вот
НС приема правилата за избор на ръководители на НЗОК
До необходимостта от избор се стигна, след като в началото на юли парламентът гласува оставките на предишното ръководство на касата
Пасажерите и екипажът от затъналия швейцарски кораб до Видин бяха откарани с автобус
Корабът е пътувал за румънското пристанище Гюргево, като е трябвало да акостира във Видин за зареждане с провизии и питейна вода