4 Юли, 2026

България остава без финансиране от ЕС до края на 2015 г

България остава без финансиране от ЕС до края на 2015 г

Още година България няма да получи средства по голяма част от новите оперативни програми за периода 2014-2020 г. Жсвен 2014 г., която е изцяло нулева за еврофондове, такава ще бъде 2015 г. за програмите за пътища, жп-инфраструктура, екология и градско развитие, става ясно от изказванията на министри от служебния кабинет и техните наследници от втория кабинет "Борисов".

Бившият вече вицепремиер Илияна Цанова съобщи, че има шанс одобрение да получи единствено програмата за "Развитие на човешките ресурси" 2014-2020 г.

Лиляна Павлова, която отново оглави Регионалното министерство изрази опасение, че оперативните програми с най-голям бюджет "Околна среда", "Транспорт и транспортна инфраструктура" и "Регионално развитие" ще бъдат одобрени най-рано през средата на 2015 година.

От думите на Цанова и Павлова става ясно, че големи инфраструктурни проекти (строеж на магистрали, подмяна на ВиК-мрежа, изграждане на пречиствателни станции, ремонт на градска инфраструктура) ще бъдат забавени с една година.

От служебното правителство съобщиха, че "оптимистичната" прогноза е за близо 400 млн. лв. загуби от еврофондовете само за тази година. 

Сподели:
Новият лидер на СДС разцепи мрака: Санкциите срещу руския патриарх създават впечатление, че западният свят води битка срещу РПЦ

Новият лидер на СДС разцепи мрака: Санкциите срещу руския патриарх създават впечатление, че западният свят води битка срещу РПЦ

Илия Лазаров коментира и твърденията на вътрешния министър Иван Демерджиев за предполагаем съвместен полет на Делян Пеевски и Десислава Атанасова

При сродни души!  Депутати от "Възраждане“ са били в Иран на траурното шествие за аятолах Али Хаменей

При сродни души! Депутати от "Възраждане“ са били в Иран на траурното шествие за аятолах Али Хаменей

Ангел Георгиев и Златан Златанов са били единствените европейски политици там, каза пред БНР лидерът на партията Костадин Костадинов.

За председател на СДС беше избран Илия Лазаров

За председател на СДС беше избран Илия Лазаров

В началото на форума Румен Христов връчи членски книжки на млади хора, пожелали да станат част от синята партия.

Коментари (0)