17 Февруари, 2025

Български евродепутати поискаха от Урсула фон дер Лайен подкрепа за Шенген и еврозоната

Български евродепутати поискаха от Урсула фон дер Лайен подкрепа за Шенген и еврозоната

Българските евродепутати от Европейската народна партия са поискали на среща с кандидата за председател на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен подкрепа за страната ни за Шенген и еврозоната, съобщи пред БНР евродепутатът Андрей Ковачев.

„Тя обеща, че в най-скоро време ще дойдат вече детайлите по темите, които повдигнахме – сигурност, отбрана, външна политика, Шенген, еврозоната, които повдигнахме ние от Източна Европа и от България по-точно“, каза Ковачев.

На въпрос дали смята, че гласуването за Фон дер Лайен и следващата Европейска комисия може да не мине в Европейския парламент, българският евродепутат отговори:

„Това е компромис. При един компромис никой не е достатъчно доволен. И при социалистите има недоволство, и при либералите има недоволство, а и при нас има недоволство. Ние ще изслушаме Урсула фон дер Лайен, не само при ЕНП, но и другите колеги от другите политически групи, ще разберем по-подробно за нейните приоритети и какво тя ще отстоява. За нас е важно да има единен, силен, интегриран, ефикасно действащ Европейски съюз и съответно ще подкрепим на 15-и тези политики“. 

Ковачев определи новия председател на Европейския парламент Давид-Мария Сасоли като „умерен и професионален политик“.

„Той самият е бил християндемократ, след това в Демократическата партия на Италия, така че ние нямаме никакъв проблем с него“, каза българският евродепутат. 
Сподели:
Летище София вече носи името "Васил Левски"

Летище София вече носи името "Васил Левски"

Президентът Радев издаде указ за това, с днешна дата

БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан

БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан

"В тази нова реалност, в която идеологиите се сменят, а геополитическият баланс се размества, ние трябва да защитим фундаменталните ценности, които ни определят."

Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов

Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов

"Държавата, в лицето на своите институции трябва да се противопостави на тези фашизоидни анархисти"