"България пропусна своя шанс да стане Швейцария на Балканите. Това можеше да стане преди 25 години, когато тя навлезе в демократичния път на икономиката. Ние можехме да станем врата между изтока и запада, но не съумяхме да се възползваме от ситуацията.". Това заяви независимият кандидат за евродепутат Евгения Банева в ефира на БНТ.
По нейни думи не партиите, а именно личностите правят големите неща в политиката.
"Явявам се разголена пред обществото с моята биография, с моите качества. Ако ме изпратят в Европарламента ще бъда напълно открита с избирателите. Не като опонентите ми от партиите, които наричан партийни послушковци", коментира още дамата.
"В момента няма никаква прозрачност по пътя на европарите. Те отиват в една много малка група хора. Това е страшно. Ще се боря именно срещу тези стереотипи", добави Банева.
Още от България
България и Сърбия подписаха спогодба за нов граничен пункт - „Калотина” 2
Преди началото на летния сезон вече 3 милиона души са преминали през границата
"Спартан" полетя до Италия с петмесечно бебе за чернодробна трансплантация
Вчера за лечение в Германия беше транспортирано 12-годишно момиче с рядко заболяване на кръвта, а във вторник - пак в германска клиника беше настанено 16-годишно момче с чернодробна недостатъчност. Лечението в трите случая ще бъде заплатено от Здравната ни каса.
Николай Нанков: Край на социалните мрежи за деца - няма да може системата да бъде лъгана
"Дигиталният портфейл ще е за всички - никой няма да може да влиза в социални мрежи без него - важно уточнение е, че това ще е напълно безплатно"