Банкерът Цветан Василев ще бъде изваден от Съвета на настоятелите в Университета за национално и световно стопанство, съобщи "Блиц".
Това се очаква да се случи през месец май, когато ще има събрание на настоятелите. От УНСС потвърдиха, че хипотетично това е възможно, защото ще се избират нови членове на настоятелството. Предварително обаче нямало как да се обяви такова решение, защото то се гласувало.
Припомняме, че депутатите Методи Андреев от ГЕРБ и реформаторите Мартин Димитров и Петър Славов изпратиха официално запитване на министъра на образованието Меглена Кунева с конкретно питане, свързано с членството на банкера Василев в Съвета на настоятелите в УНСС години, след като вече е подведен под съдебна отговорност заради фалита на КТБ.
Още от България
Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула
"Дали, че ще подкрепяме Киев до последна капка кръв или че няма да покрепяме Киев оттук нататък с нищо и никога!", пише тя
Георг Георгиев: Радев поля всички с леден душ - подкрепата за Украйна ще бъде ревизирана
"Тревожно намерение, което ще следим с внимание дали ще бъде потвърдено и в самите предстоящи разговори с партньорите в Брюксел утре"
Йотова: Това е началото. Ще чакаме до средата на юни, за да може цялостната реформа да влезе в действие
"Когато реша да го оглася, ще дойда да го направя в Стара Загора", коментира тя по темата дали ще се впусне в битката за президент на идващите избори