Директорът на телевизията, която лъскаше имиджа на Бойко Борисов и ГЕРБ преди да подадат оставка, обясни, че ТВ 7 е единствената телевизия от четирите големи, в която нито един от министрите от служебното правителство не искал да гостува.
Маститият журналист повтори тезата си, че служебният кабинет е творение на "един икономически кръг зад президента Плевнелиев", намеквайки за бизнесмена Иво Прокопиев и кръга “Капитал”.
Бареков изказа предположение, че най-вероятно тези “откровени истини” са му изяли главата и президентът се е почувствал обиден. Затова забранил на министрите в кабинета на Марин Райков да стъпват в ТВ7.
"Обръщам се с молба към г-н Плевнелиев и неговото пресаташе, проявете някакъв разум, да падне ембаргото върху неговите министри да гостуват в нашите предавания, чиито водещи са с различни политически виждания", повтори няколко пъти в ефир молбата си Бареков.
Още от България
Сигнал за взривно устройство опразни Областната адмистрация в Стара Загора
На място са пристигнали полицаи от ОДМВР-Стара Загора и екип на пожарна безопасност
Митрофанова: България следва безусловно линията на НАТО и ЕС, а отношенията с Москва са в най-ниската си точка
Руският посланик в София критикува българската външна политика, твърди, че оръжия, произведени у нас, достигат до Украйна, и определя охлаждането на двустранните отношения като резултат от евроатлантическата политика на страната
Божанов: Гледаме нов епизод на “Колеги, прибирайте се”, с процедурни хватки на кабинета не се разбива корупция
Преди година е осуетена проверка на ДАНС в складове за лекарства по сериозни съмнения за схема за източване на значителни средства, включително от Здравната каса, днес поискахме изслушване по темата и управляващите го отхвърлиха, каза съпредседателят на “Да, България”