29 Юли, 2026

Бежанците от Военна рампа няма да остават в България

Бежанците от Военна рампа няма да остават в България

Той уточни, че хората, които искат хуманитарен статут, ще могат да останат тук и да бъдат социализирани. Чирпанлиев обясни, че срокът за обработка на документите за бежанците е вече намален от 5 месеца на 21 дни.

Всички бежанци пък, които нарушат реда в общежитията и центровете, ще бъдат експулсирани от страната. -ма бежанци, нарушители правилата, вече са предадени на МВР, съобщи още новият шеф.

Към вчерашна дата от началото на годината в центровете на Агенцията за бежанци са настанени 2670 души, а около 2800 бежанци са на външни адреси - на квартири и при близки и познати.

Останалата бройка до 7000 души се намират в центрове на МВР.

От 1 януари до вчера сме дали статут на 1100 бежанци, като от тях 828 са от Сирия, което е 65-70 % от всички бежанци, съобщи Чирпанлиев.

 

Сподели:
Промените в ДАНС, висшето образование и ТОЛ-таксите в дневния ред на кабинета

Промените в ДАНС, висшето образование и ТОЛ-таксите в дневния ред на кабинета

В предварителния дневен ред на МС са включени 26 точки, който предвижда разглеждане и на доклади, свързани с инвестиции в отбраната, сътрудничеството с НААТО и участието на България в Съвета на ЕС

Илияна Йотова обявява днес решението си за ветото върху Бюджет 2026

Илияна Йотова обявява днес решението си за ветото върху Бюджет 2026

Държавният глава вече заяви, че ще разгледа внимателно аргументите на опозицията, преди да вземе окончателното си решение

Слънчево и горещо, над планините засенчват облаци следобед, но без дъжд

Слънчево и горещо, над планините засенчват облаци следобед, но без дъжд

Максималните температури - между 31° и 36°, в София - около 31°. По Черноморието ще е слънчево. Температурата на морската вода е 20°-24°.

Коментари (0)