20 Март, 2026

Безплатни мамологични прегледи през октомври

Безплатни мамологични прегледи през октомври

Девет болници в София и Варна се включват в тазгодишната информационна и профилактична кампания в рамките на Световния месец за борба с рака на гърдата - октомври. Тя се организира за трета поредна година по инициатива на Първа САГБАЛ "Св. София", в партньорство със Столичната община и фондация "Една от 8" и с подкрепата на две фармацевтични компании, съобщават от общинската болница "Св.София", цитирани от БТА.

Кампанията има за цел да постави отново акцент върху профилактиката и лечението на това социалнозначимо заболяване. За пръв път кампанията бе реализирана през 2013 г. Тогава в нея участваха Военномедицинска академия и УМБАЛ "Св. Марина". Една година по-късно към инициативата се присъедини Специализираната болница за активно лечение по онкология - София.

През тази година в кампанията се включват още УМБАЛ "Александровска", УМБАЛ "Св. Анна" -София, Първа МБАЛ-София, Четвърта МБАЛ-София и Пета МБАЛ-София. През целия месец октомври в деветте болници ще се извършват безплатни мамологични прегледи, а в някои от лечебните заведения ще се правят и безплатни консултации с психолог за диагностицирани с рак на гърдата жени. Всяка от болниците ще обяви на интернет страницата си график на предвидените активности и телефони за предварителни записвания. След запълване на графиците, записванията ще бъдат преустановени.

Сподели:

Коментари (0)

Ивайло Мирчев от Добрич: Искаме да променим България, да разрушим настоящия корупционен модел

Ивайло Мирчев от Добрич: Искаме да променим България, да разрушим настоящия корупционен модел

Свилен Трифонов: Продължаваме да се борим за големия успех, който Добруджа заслужава

 Axios: Тръмп планира да завземе остров Харк, за да принуди Иран да отвори Ормузкия проток

Axios: Тръмп планира да завземе остров Харк, за да принуди Иран да отвори Ормузкия проток

"Ако реши да проведе десантна операция, това ще бъде направено. Но това решение все още не е взето“, отбеляза пред изданието високопоставен представител на администрацията.

Влизаме в кампанията, поучени от грешките си, но и с високо вдигната глава от постигнатото от кабинета “Желязков”

Влизаме в кампанията, поучени от грешките си, но и с високо вдигната глава от постигнатото от кабинета “Желязков”

Имаме още работа, свързана с инфраструктурното развитие на област Ловеч - приоритет за всички хора от Северна България е довършването на магистрала “Хемус”