"Известният на всички хора от постсъветското пространство български певец и композитор Бисер Киров отказа да приеме украинската награда "Човек на годината", пише днес "Российская газета"
Той е изпратил писмо до организаторите, в което обяснява, че отказва от хуманитарни, а не по политически причини.
"Потресен съм от позицията на Киев. Всеки ден гледам как в Украйна загиват хора. Президентът Порошенко обявява мобилизация, иска да събере повече от сто хиляди войници, които са длъжни да се сражават не с кого да е, а със собствения си народ", пише Киров и добавя, че "това е безумие".
В същото време певецът казва, че няма да престане да пее украинските песни "Червону руту" и "Не шукай вечерами".
"Най-важен стана национализмът, забраняват ти да говориш на родния си език. А после се удивляват, че някой искал да се отдели", възмущава се Киров
Според него, всички "нормални" хора в България с трепет следят събитията в Русия и Украйна.
"Жалко, че в последните години по нашите българските екрани се стича поток от русофобия. Но аз съм убеден, че това е демонстративна, платена пропаганда. Вече сме имали такива периоди, но сме ги преживявали, ще преживеем и този политически театър", възмущава се българинът, който в последните години е почти непрекъснато в Русия.
Още от България
Четири от US военни самолети напуснаха летище "София"
Румен Радев увери, че САЩ остават наш стратегически съюзник в сигурността, независимо кога ще бъдат изведени от страната техните самолети
Прорашистите у на нас гласуваха за безумието РР, само и само да е зле на всички нас и на България
Не ви препоръчвам да спорите с тях заради самия спор. Те нямат спирачки, те ще са голи като ценности и морал - само по омраза и фанатизъм
Гълъб Донев: Закриваме Комисията по досиетата защото агентите за проверка са малко, а щатът на Комисията е раздут
Вицепремиерът обясни и каква е философията на бюджет 2026, като изтъкна, че най-кресливи са тези, които са им оставили едно много лошо наследство