29 Юли, 2026

Бивш лидер на СДС организира червени запасняци за антиправителствен протест в София

Бивш лидер на СДС организира червени запасняци за антиправителствен протест в София
Емил Кабаиванов

Бившият лидер на СДС и кмет на Карлово Емил Кабаиванов е разписал лично заповед, с която разрешава на червени запасняци от Съюз на офицерите и сержантите от запаса и резерва да използват общински автобус, за превозването им да столицата, за да участват на антиправителствен митинг. Въпросният автобус пък е дарен от Министерството на образование на община Карлово за нуждите на учениците. Политологът Антон Тодоров публикува на стената си във фейсбук скандалната заповед на кмета Кабаиванов. Още по абсурдно пък звучи мотивът на запасняците, за да използват автобуса: "за изпълнение на плана на СОСЗР". Тоест офицерският съюз е фиксирал в плана си свалянето на правителството и участие в подобни демонстрации.
„Този случай е красноречиво доказателство  как седесарски кметове осигуряват логистика за протеста на червената болшевишка организация Съюз на офицерите и сержантите от запаса и резерва! Сини и червени болшевики - в единен строй!”, коментира с ирония Антон Тодоров.

kabaivanov_zapoved.jpg

kabaivanov_zapoved1.jpg

Сподели:
Ивайло Мирчев: Кандидатурата на Йотова изглежда като операция „Радев, трети мандат“

Ивайло Мирчев: Кандидатурата на Йотова изглежда като операция „Радев, трети мандат“

"Може би защото Радев се чувства най-комфортно сред хора, които отразяват неговия образ и потвърждават централната му роля", казва той

След скандал: Мъж запали жена си пред децата, има опасност за  живота ѝ

След скандал: Мъж запали жена си пред децата, има опасност за живота ѝ

Предстои да му бъде повдигнато обвинение за опит за убийство с особена жестокост и по особено мъчителен за жертвата начин

Евакуирани са всички пътници от швейцарския круизен кораб, който заседна край Видин

Евакуирани са всички пътници от швейцарския круизен кораб, който заседна край Видин

Катерът на "Гранична полиция" е направил общо 20 курса за превозването им

Коментари (0)