23 Декември, 2025

Бивши царисти стават реформатори

Бивши царисти стават реформатори

Реформаторският блок води преговори за разширяване с "Българска нова демокрация" (БНД) на бившите царисти Борислав Великов,Лидия Шулева, Николай Свинаров и д-р Атанас Щерев и Християндемократическата партия на България на на Ирина Абаджиева-Репуц. 

Очаква се до два дни двете формации да се присъединят кЛъм блока, след като днес РБ се регистрира в ЦИК в настоящия си състав - ДСБ, СДС, "България на гражданите", НПСД и БЗНС.БНД се очаква да получи и водаческо място в листата на реформаторите в Монтана. То било определено за бившия шеф на Народното събрание Борислав Великов, разкриват от ръководството на обединението. 

Преговори се водят и със "Зелените", които в началото бяха в РБ, но се отделиха преди евроизборите.

Реденето на листите също е в ход. Очаква се водачи на 23 и 25 МИР да са Божидар Лукарски и Меглена Кунева. 24 МИР е определен за тъмносиния Петър Москов. Лидерът на ДСБ Радан Кънев щял да води във Варна.
Националният съвет на СДС е гласувал днес против провеждане на конгрес на РБ преди изборите, на който да се избира лидер. Форумът трябваше да е на 13 септември. Ако все пак се проведе, Лукарски ще се кандидатира за поста срещу Кънев. 

Сподели:

Коментари (0)

Румяна Коларова: Не изключвам МЕЧ, "Величие", "Възраждане" и БСП да работят за идеите на Радев

Румяна Коларова: Не изключвам МЕЧ, "Величие", "Възраждане" и БСП да работят за идеите на Радев

Политическият пейзаж в България отново се раздвижи след подадената оставка на кабинета

Весела Чернева: ЕС се отказа от замразените руски активи след като Макрон "предаде" Мерц

Весела Чернева: ЕС се отказа от замразените руски активи след като Макрон "предаде" Мерц

По думите на зам.-директора на Европейския съвет за външна политика България в Брюксел са били изненадани от колебливата позиция на България

Евелина Славкова: Имам две хипотези за президента Радев, едната от тях и много рискова

Евелина Славкова: Имам две хипотези за президента Радев, едната от тях и много рискова

Социологът от агенция "Тренд" очерта някои от знаковите събитие на отминаващата 2026 година