Бившият директор на ДАНС Петко Сертов е в неизвестност от петък, съобщи БНТ. Информацията е на източници на “По света и у нас”. Според тяхната информация, той е оставил двата си мобилни телефона вкъщи, преди да напусне дома си.
Полицията го издирва неофициално. За последно е видян с автомобил Фолксваген Голф.
По информация на БНР сигнал в полицията е подала съпругата му. До момента няма официално потвърждение на информацията от МВР.
Петко Сертов е първият председател на ДАНС. Той оглавяваше агенцията от 1 януари 2008 година до лятото на 2009 година. Сертов застана начело на ДАНС по време на кабинета на Сергей Станишев.
Името на Сертов нашумя с делото "Галерия" за подслушване на политици и журналисти, което беше открито с негова заповед през 2008 година.
След напускането си на ДАНС Сертов влезе в бюрото за борба с корупцията по високите етажи на властта, наречено БОРКОР. В началото на 2013 година обаче той беше уволнен от премиера Борисов.
Още от България
Ген. Алексъс Гринкъуич: Инвестициите в отбраната не означават само техника, най-важни са хората
„По-силна България означава по-силна Европа, а по-силна Европа означава по-силен НАТО"
Нанков към Шишков: Нали уж инхаусът беше нещо лошо, какво става?
"Шишков обаче пак е чел-недочел и подвежда не само обществеността, но и партията си, и премиера - защото е проспал измененията в Закона за обществените поръчки от декември 2023 г. и завишените изисквания към публичните дружества при възлагане инхаус"
Голяв пожар в София - пламнаха 2000 кв. метра халета за преработка на отпадъци