15 Януари, 2026

Бившият шеф на НСО оглави авиоотряда на властта

Бившият шеф на НСО оглави авиоотряда на властта

Генерал Тодор Коджейков, който е бивш шеф на НСО, е представен на правителствения отряд 28 като новия им генерален директор. Това съобщиха от Министерството на транспорта. Самият Коджейкове потвърдил новината пред "24 часа".

Ген. Коджейков подаде оставка като шеф на НСО през февруари 2014 г. Той постъпва в службата през 1993 г.  Охранявал е президентите Желю Желев и Петър Соянов, а от 2001 до 2009 г. е бил бодигард на Бойко Борисов.

Досегашният шеф на отряда Борислав Джаджев е подал оставка. Той е престоял на поста около 3 седмици. Джаджев е пилотът, за когото едва тази година се разбра, че през 2008 г. е приземил самолет със 175 пътници с изключени двигатели на летището в Бургас. Причина за инцидента е ято гларуси, което се блъска в еърбъса, а 2 от птиците попадат в двигателя. Това е една от най-тежките ситуации в авиацията в последните 20 г., но е останала в тайна.

Преди него, пак за малко, шеф на авиоотряда бе Иван Благоев Иванов, който бе назначен на мястото на починалия през юни Венелин Рачев. През февруари тази година пък подаде оставка Тодор Бояджиев заради финансовото състояние на авиоотряда

Сподели:

Коментари (0)

Росен Желязков от „Мини Марица-изток“: Ролята на БАН и на специализираните институти е ключова

Росен Желязков от „Мини Марица-изток“: Ролята на БАН и на специализираните институти е ключова

"В трите рудника на „Мини Марица-изток“ вече са извършени 10 дълбоки сондажа. Българската академия на науките ще анализира между 40 и 60 проби от всеки сондаж с цел определяне на концентрациите на редкоземни елементи и критични суровини", заяви премиерът

Делян Пеевски: Горчиво на Радев и АПС

Делян Пеевски: Горчиво на Радев и АПС

Според него днес важната тема е комисията „Сорос“, която част от депутатите в парламента искат да се затвори.

Асен Василев настоя за индексация на заплатите с 5,2%

Асен Василев настоя за индексация на заплатите с 5,2%

„Когато се приема бюджетът за 2026 година, ние ще държим да има драстично намаление на броя министерства“, заяви председателят на „Продължаваме промяната“