27 Май, 2026

Бившият шеф на затвора: Все още не знаем кога и как Шатката и Хосе са избягали

Бившият шеф на затвора: Все още не знаем кога и как Шатката и Хосе са  избягали

За мен са важни две неща – кога е извършено бягството и какъв е пътят на бегълците от мястото на бягството до напускането на охраняемата зона. На тези два въпроса никой още не е дал логично обяснение. Това заяви по телефона за Нова ТВ бившият шеф на Софийския затвор ген.Петър Василев, който коментира дръзкото бягство на Шатката и Хосе по време на празниците по Гергьовден .

Според него досега разследването не е установило и други сериозни факти около това бягство.

За мен е странно, когато обявиха, че извеждането на двамата затворници е извършено от автомобил, но без да има доказателства, че бегълците са влезли в автомобила и са напуснали затвора с него. Автомобилът,  регистриран при влизането в 17 часа, обаче не е част от автопарка на МВР. Но всеки автомобил обаче има номер. Защо проверката не е установила кой е собственикът на автомобила, който би могъл да е сложил лампата на автомобила. Има нещо фалшиво в записания номер, а все пак някой трябва да е виделя нещо. Тоест, на този етап проверката не е установила съществени неща при това бягство, категоричен е ген.Василев

Въпреки, че не се съмнява в добросъвестността на направената проверка, той смята, че има сериозни пропуски в охраната на затворите. Според неговата статистика всяка година от там бягат около 120 затворника.

Сподели:
Арх. Стоян Петков за незаконното строителство във Варна: До края на 2023 г. не е забит и един пирон, всичко е след това

Арх. Стоян Петков за незаконното строителство във Варна: До края на 2023 г. не е забит и един пирон, всичко е след това

"Контролът е бил в ръцете на Коцев в качеството му на кмет"

Нанков: Министър Шишков е забравил, че и при него се даваха аванси за строителство

Нанков: Министър Шишков е забравил, че и при него се даваха аванси за строителство

"Но, да го оставим да говори - по-добре е от това да спират обектите"

Радев едно си знае: Най-сетне Европа да склони да започне преговори с Русия

Радев едно си знае: Най-сетне Европа да склони да започне преговори с Русия

Дипломацията трябва да влезе в ролята си, настоя той. По думите му има достатъчно европейски политици, които могат да преговорят с Русия 

Коментари (0)