5 Февруари, 2026

Близнашки: Служебното правителство е крайно затруднено финансово

Близнашки: Служебното правителство е крайно затруднено финансово

„Служебното правителство е крайно затруднено във финансов план”, заяви в Благоевград премиерът Георги Близнашки. По думите му, спрените плащания от европейските фондове и непредвидените разходи за извънредни ситуации поставят страната на много сериозно изпитание.

По повод отказаните оставки в ДКЕВР Близнашки каза, че общественото недоволство от регулатора ще се увеличава, съобщи БНР. „Да стоят колкото искат, но това ще бъде една институция, която каквото и да направи оттук нататък, ще предизвиква нови и нови вълни на обществено неодобрение. Този състав на ДКЕВР носи огромна вина за тежкото положение, което се създаде в енергетиката, защото към средата на следващата година ще има вече нарастване на дупката до 3 милиарда и 800 хиляди лева. Енергийният борд е алтернативното решение до голяма степен, защото именно там трябва да се формират позиции, с които ДКЕВР така или иначе трябва да се съобразява”. Това е коментарът на премиера за ситуацията с регулатора.

Близнашки увери, че служебното правителство няма никакво намерение да взема страна в предизборната борба. „Твърдя изключително категорично: никаква чистка няма, върху мен не се упражнява никакъв натиск от страна на която и да било политическа партия”, подчерта той.

Сподели:

Коментари (0)

Кристин Лагард приветства Димитър Радев за 1-то му участие в заседание на ЕЦБ

Кристин Лагард приветства Димитър Радев за 1-то му участие в заседание на ЕЦБ

Президентът на Европейската централна банка поздрави управителя на Българската народна банка на първото му заседание по паричната политика, след като България се присъедини към еврозоната преди малко повече от месец

Нова книга хвърля светлина върху тайните на нискобюджетните пътувания

Нова книга хвърля светлина върху тайните на нискобюджетните пътувания

Освен пътеписни разкази, читателите могат да открият конкретни насоки за намиране на евтини самолетни билети, планиране на маршрути и ориентиране

Митева: Много исках Борисов да си е извлякъл поука от онези инфарктни заседания по Изборния кодекс

Митева: Много исках Борисов да си е извлякъл поука от онези инфарктни заседания по Изборния кодекс

Бившият председател на парламента припомни, че при тогавашния избор са били въведени ограничения за 35 секции в държави извън ЕС, девет дни преди изборите за президент