18 Юни, 2026

Блокираха жп-линията София-Бургас

Блокираха жп-линията София-Бургас

Десетки карловци излязоха на релсите и спряха с телата си пътническия влак София-Бургас в протест срещу спирането на 12 влакови композиции в региона. В демонстрациите се включиха и служители на БДЖ. 

Причината за общественото недоволство е решение за закриване на локомотивното депо в града и съкращаването на служителите, които работят в него. До момента от региона има събрани над 2000 подписа срещу закриването на дванайсетте влакови композиции и депо. Хората се притесняват, че сега нямат алтернативен транспорт, с който да се придвижат до работните си места.

Най-засегнати остават жителите на Клисура, тъй като зимата автобусите не могат да слизат до града. Протестът тази сутрин беше предупредителен, като в събота от 9 часа хората се готвят да изразят масово своето недоволство.

Сподели:
ДПС внесе законопроекти за реабилитация на жертвите на „възродителния процес“

ДПС внесе законопроекти за реабилитация на жертвите на „възродителния процес“

В пакета влизат законопроекти за промени в Закона за гражданската регистрация, Закона за политическа и гражданска реабилитация на репресирани лица и Изборния кодекс

В най-бедната страна в ЕС възнаграждението на депутат може да достигне 10 000 евро

В най-бедната страна в ЕС възнаграждението на депутат може да достигне 10 000 евро

Според проф. Михаил Константинов депутатските заплати надвишават значително обявеното средно основно възнаграждение

Мартин Димитров: Всички заплати в бюджетния сектор трябва да станат публични

Мартин Димитров: Всички заплати в бюджетния сектор трябва да станат публични

Никой не ни е дал конкретен разчет как са изчислени тези 3,8 милиарда евро дълг, трябва да се приеме план за реформи и бюджет с дефицит 3%, заяви депутатът от ДБ

Коментари (0)