20 Март, 2026

Болен свидетел провали делото срещу имамите в Пазарджик

Болен свидетел провали делото срещу имамите в Пазарджик

Заседанието срещу 13-те имами бе отложено за сряда поради неявяване на един от подсъдимите - Байрам Ушев не се яви, за който адвокатът му Васил Василев представи болничен лист.

До края на седмицата пред съда трябва да застанат още 15 свидетели. В края на процеса ще бъдат разпитани и 13-те имами, обвинени в разпространение на антидемократична идеология.

Спокойна беше тази сутрин обстановката около сградата на Съдебната палата в Пазарджик. Едва петима души, привърженици на ВМРО, се събраха пред съда, а митинг на мюсюлмани нямаше.

Съществуването на радикалният ислямизъм в България е безспорен факт, заяви пред Дарик зам.-председателят на ВМРО Ангел Джамбазки. „Развива се предимно в циганските квартали и махали, което е най-голяма заплаха за българската държавност”, заяви той.

Според прогнозите му решение по делото няма да има поне до февруари. „Аз се надявам  тезата на обвинението да бъде доказана, защото съм убеден в нейната смисленост и нейната истинност”, уточни Джамбазки.

 

Сподели:

Коментари (0)

Румен Христов: ГЕРБ–СДС не се отказват от битката за първото място

Румен Христов: ГЕРБ–СДС не се отказват от битката за първото място

„Времето в политиката е много важно. Остава един месец. Всичко може да се случи“, отбеляза той

България получава от ЕС 437 млн. евро за изпълнена реформа по Плана за възстановяване

България получава от ЕС 437 млн. евро за изпълнена реформа по Плана за възстановяване

"След продължили повече от 20 години опити за създаване на закон, регламентиращ лобизма в България, днес Народното събрание прие такъв"

Рая Назарян закри последното редовно заседание на 51-ото НС, започва изборната кампания

Рая Назарян закри последното редовно заседание на 51-ото НС, започва изборната кампания

Има възможност за свикване на извънредни заседания по време на ваканцията - в извънредни случаи, както и с подписите на 1/5 от народните представители