26 Декември, 2025

Борислав Сарафов: До вторник пускаме обвинителния акт срещу Цветанов

Борислав Сарафов: До вторник пускаме обвинителния акт срещу Цветанов

 

Магистратът има вътрешно убеждение, че след приключило разследване прокуратурата разполага с  достатъчно обективни доказателства, че става дума за престъпление, извършено от Цветанов в качеството му на шеф на МВР. 

Що се отнася до делото за подслушванията срещу бившият МВР-шеф най-вероятно разследването ще приключи през есента и ако има безспорни доказателства за вина, също ще бъде повдигнато обвинения на Цветанов. Сарафов обаче не се ангажира кога дали това ще се случи и кога.

Борислав Сарафов коментира и скандала с мистериозното тефтерче на шефа на Комисията за конфликт на интереси Филип Златанов. По думите на зам.-главния прокурор повдигнатото обвинение на Златанов се базира не само въз основа на “тефтерчето, за което той призна, че има авторски права”.

Това тефтерче е само част от пъзела. Преди това ние имахме друга информация, свързана с нередности в институцията. А започналото досъдебно разследване доказа, че става дума за престъпление, свързано със злоупотреба с власт, коментира магистратът.

Той посочи, че следва да бъдат разпитани всички лица, споменати в мистериозното тефтерче, които той нарече “жертви”. В това число няма никакъв проблем да бъде разпитан и президентът Росен Плевнелиев, чието име също фигурира в записките на Златанов. 

 

Сподели:

Коментари (0)

Съпредседателите на „Да, България“  отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Съпредседателите на „Да, България“ отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Според Ивайло Мирчев, смъртта на малката Тюркян, най-невръстната жертва на тоталитарния режим, се е превърнала в символ — трагичен, болезнен и вечен

Жълт код за ниски температури в 10 области на Северна България

Жълт код за ниски температури в 10 области на Северна България

Минималните температури в повечето райони са между минус 5 и 0 градуса, а в котловините и по високите полета на места може да е и по-студено

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Нека Коледа даде сила и сплотеност на всички българи! пожела премиерът в оставка Росен Желязков