Борисов: Ако не беше експериментът Орешарски, сега щяхме да имаме 100% усвояване на евросредства
Ако не беше експериментът Орешарски, сега щяхме да имаме 100% усвояване на евросредства. Нашето правителство за втори път започна работа при спрени фондове. Смятам обаче, че с темповете, с които работим, ще успеем да наваксаме пропуснатото и до края на 2015 г. Това заяви премиерът Бойко Борисов чрез Фейсбук профила си.
България води на Румъния с 15% по усвояемост на еврофондовете. Това става ясно от актуализираната справка на Генерална дирекция "Регионална политика" на Европейската комисия, допълва министър-председателят. „България е получила потвърждение от Брюксел за 76,3% усвояемост на европейските средства. Ако не беше експериментът Орешарски, до сега щяхме да имаме 100% усвояване на евросредства. Смятам обаче, че с темповете, с които работим, ще успеем да наваксаме пропуснатото и до края на 2015 г., когато приключва първият за страната ни програмен период, ще сме усвоили поне 90% от еврофондовете.” пише той
Още от България
Прогресивна България предлага рекорден дефицит, сравним с този при управлението на Жан Виденов
С този бюджет управляващите ни казаха: реформите се отлагат, а натоварването върху бизнеса се увеличава
Сачева: Държавният дълг расте с 13 млрд евро - ако този бюджет е оздравителен, как изглежда болестта?
Дългът расте експлозивно, а няма нито една сериозна структурна мярка за растеж на икономиката
Кейт Бланшет и Ева Майдел стартираха Регистър на човешкото съгласие в ЕП
"Това е първият регистър за човешко съгласие какво може изкуственият интелект да използва от нашата идентичност и какво не", разказа българският евродепутат от Европейската народна партия