България
Борисов: Ако след 5 октомври нямаме стабилно управление, държавата ще изпадне в тежка криза
Тази авантюра да сложиш БСП, ДПС и Атака да управляват една държава ще ни струва много. Това каза председателят на ПП ГЕРБ Бойко Борисов по време на официалното откриване на предизборната кампания на партията в Благоевград.
„Толкова е тежка ситуацията в държавата, параметрите на държавата са такива, че оправяне няма вече. Вместо политическите партии да седнат и да кажат как да направим едно правителство, което да спаси държавата, те дезертираха от властта”, каза още Борисов. По думите му държавата никога до момента не е имала такава лоша репутация. „Ако след 5 октомври нямаме стабилно управление, а се стигне до нови избори, тази държава ще изпадне в много тежка криза”, категоричен е Борисов.
Още от България
Страхът от Комисията по досиетата или опит да бъдат заличени и пратени в забрава последните автентични демократи
В този контекст е много трудно днес „Продължаваме промяната“ сериозно да се противопоставят на решението на Радев, докато ДПС притежават политическата легитимност да сторят това
Вътрешният министър отказва да уволни всички пенсионери в МВР, имало причини
Въпреки скандалните данни на Веселин Вучков колко са служителите в системата, които получават и заплата и пенсия, МВР-шефът смята, че сред тях има незаменими
Асен Василев: Бюджетът за 2026 г. е самоубийствен
"..Изкуствено са си измислили това с "дупката" в бюджета, за да могат да оправдаят 3,5 млрд. евро на един обръч от фирми в строителството и енергетиката", смята бившият финансов министър