30 Януари, 2026

Борисов: До събота всички бензиноколонки с нови пломби!

Борисов: До събота всички бензиноколонки с нови пломби!

До събота всички бензиноколонки да са препломбирани. Aко трябва зам.-министри, министри отивате от пломба на пломба и лично ще гледате всяка. Това заяви премиерът Бойко Борисов на заседанието на Министерски съвет, съобщава "24 часа". Нареждането е заради информация на министъра на финансите Владислав Горанов, че проверки са установили масови нарушения по бензиностанциите.

"Най-честите нарушения са, че пломбите са поставени така, че позволяват да се освободят и да се извади сондата, без да се нарушава целостта на знака", обясни Горанов, като тези нарушения са установени, както в малки бензиностанции, така и в такива които са част от големи вериги. По време на проверките на територията на цялата страна са запорирани около 100 хил. литра дизел и 60 хил. литра бензин, като проверките ще продължат.

Борисов поиска доклад до петък от министерството на икономиката за числеността, за плащането и функциите на Държавната агенция по метеорология и Българският институт по метеорология. Премиерът поиска да знае защо има две институции, като едната поставя пломбите, а другата проверява как са поставени.

Сподели:

Коментари (0)

Дезертиралият Радев: Хората отдавна настояваха да направя партия, но ще е след изборите

Дезертиралият Радев: Хората отдавна настояваха да направя партия, но ще е след изборите

Според него, за да регистрира своя политическа сила, ще са нужни поне три месеца. Затова ще търси друга форма за участие във вота. 

Любопитен гост: Лисица се разходи в двора на столично училище

Любопитен гост: Лисица се разходи в двора на столично училище

По думите на директора Адриан Николов, това е първо посещение на диво животно в двора на учебното заведение, което се намира в центъра на София

Тийнейджър припада след ударна доза лекарство, взето под влияние на клипче в ТикТок

Тийнейджър припада след ударна доза лекарство, взето под влияние на клипче в ТикТок

Медикаментът, който по закон се отпуска само с рецепта, е бил купен без такава от малка аптека в центъра на Бургас. Случаят повдигна въпроси за контрола върху продажбата на лекарства.