28 Юли, 2026

Борисов: Европейската перспектива е ключова за Западните Балкани

Борисов: Европейската перспектива е ключова за Западните Балкани
Бойко Борисов и Мирослав Церар

Управлението на мигрантската криза и отношенията между държавите на Балканите бяха акцентите в срещата между министър-председателя Бойко Борисов и премиера на Словения Мирослав Церар.

Двамата разговаряха преди Срещата на върха на Процеса за сътрудничество в Югоизточна Европа, чийто ротационен председател е Словения, съобщиха от пресслубжата на Министерски съвет.

Мирослав Церар определи като ключова ролята на България в общоевропейските усилия за решаване на бежанския проблем. Той посочи, че страната ни е за пример при овладяването на мигрантския натиск и опазването на външната граница на Европейския съюз.

Премиерът изтъкна, че диалогът е решаващ при справянето с този въпрос.

„Турция е наш съсед и винаги се стремим да имаме прагматични отношения. Споразумението с Анкара трябва да се спазва, за да се реши проблемът с миграцията“, допълни Борисов.

Словенският премиер даде пълна подкрепа на активността на България за постигане на свързаност в региона и лично благодари на Бойко Борисов за ангажираността му за европейската перспектива на западнобалканските страни.

„И аз като теб вярвам, че пътят на тези държави е евроинтеграцията. За нас, за мен, ти си фактор за стабилност на Балканите“, заяви Мирослав Церар.

Сподели:
Стойчев:  Ако ПБ не работи с плам за кандидатурата на Йотова, може наесен да има обрат

Стойчев: Ако ПБ не работи с плам за кандидатурата на Йотова, може наесен да има обрат

Аз бих изчакал какво ще каже самият премиер Румен Радев – дали Илияна Йотова е неговата кандидатура, защото все пак доверието към „Прогресивна България“ не е към институцията „Прогресивна България“, която до съвсем скоро я нямаше, а към него персонално и лично, каза политологът

Промените в Изборния кодекс влизат на второ четене в парламента

Промените в Изборния кодекс влизат на второ четене в парламента

Предвижда се възстановяване на машинния вот такъв, какъвто беше през 2021 година

ПП атакува бюджета с 32 000 подписа и искане за президентско вето

ПП атакува бюджета с 32 000 подписа и искане за президентско вето

От „Продължаваме промяната“ настояват държавният глава да върне закона за ново обсъждане заради политиките в него, които не отговарят на обществения интерес

Коментари (0)