9 Април, 2026

Борисов: ГЕРБ е първа политическа сила, ако загубим балотажа, подавам оставка

Борисов: ГЕРБ е първа политическа сила, ако загубим балотажа, подавам оставка

ГЕРБ се представи най-добре от политическите партии на първия тур. Ще изчакаме всичките резултати да бъдат окончателно ясни и тогава ще решим как да действаме.  Ако загубим и на балотажа, подаваме оставка. Това обяви премиерът и лидер на ГЕРБ Бойко Борисов. Ръководството на ГЕРБ застана малко след полунощ пред камерите и микрофоните на медиите, след като стана ясно, че подкрепеният от БСП Румен Радев води с няколко процента пред Цецка Цачева.

. Очаквахме по добро представяне от реформаторите. 14% от РБ са гласували за Радев, обяви Борисов. Той е категоричен, че вече е ясен фронтът БСП-ДПС. Ще търсим подкрепа от всички граждани, но ДПС и БСП играят заедно, от тях подкрепа не можем да очакваме, заяви Борисов. На многото въпроси - кога ще напусне премиерския пост, той отговори, че няма как през следващата седмица да са в оставка, преди балотажа. 

Борисов подчерта, че ГЕРБ са първата партия на тези избори. Зад Радев е инициативен комитет, такива ли ще управляват в парламента. Цачева е най-подготвеният кандидат за президент. Хората да си дадат през тази седмица сметка, че следващото управление ще бъде БСП и ДПС, ако победи Радев, обяви още веднъж Борисов.

Цецка Цачева заяви, че българските граждани трябва да си дадат сметка каква България искат да видят - изолирана от европейски фондове, с корупция и обърната към Русия, или една просперираща България? Българите които не искат БСП и ДПС отново да правят експеримент с бъдещето на България и с българската икономика да гласуват и да ни подкрепят. Призовавам за втори тур всички, които помнят  времето на тоталитаризма, а младите да попитат своите родители,  да се осъзнаят, че те са нашата естествена среда, на тях разчитаме. Всички други манипулации и страхове, които се втълпяват на гражданите няма как да станат, аз съм убеден в трезвото поведение на българите, допълни отново Цачева.

Сподели:

Коментари (0)

Премиерът: Надявам се примирието между САЩ и Иран да бъде спазено

Премиерът: Надявам се примирието между САЩ и Иран да бъде спазено

Андрей Гюров изтъкна мигновеното отражение на примирието върху международните цени на петрола – спад до 94-95 долара за барел.

Борисов: Либерални среди уронват авторитета на България пред Брюксел и Вашингтон

Борисов: Либерални среди уронват авторитета на България пред Брюксел и Вашингтон

По време на срещата си с жители на Обзор Борисов изведе като основен проблем забавянето на указа след проведения референдум за отделяне на населеното място от община Несебър

 Кмет се опитва да „възстановява“ концлагера „Белене“ в нарушение на решение на МС, което не е изпълнил

Кмет се опитва да „възстановява“ концлагера „Белене“ в нарушение на решение на МС, което не е изпълнил

Да съхраним паметта за жертвите на комунизма, като създадем национален държавен музей, при което да бъде взето мнението на жертвите и техните наследници