17 Юни, 2026

Борисов: Хората не искат БСП, сгушили са се като болни прасета

Борисов: Хората не искат БСП, сгушили са се като болни прасета

Хората не искат този парламент. БСП са се сгушили като болни прасете.  Това заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Боросов в кулоарите на Народното събрание.

Днес е национално отговорният ден. Днес правителството трябва да подаде оставка, защото в неделя на европейските избори народът каза и показа, че не подкрепя правителството на Сергей Станишев. Резултатите ясно показват, че не хората искат „Атака“ и БСП“, каза още той.

„Има нови политически формации, които излизат на политическия хоризонт. Хората не искат този парламент, затова днес е денят, в който трябва да се разберем и да вървим към предсрочни парламентарни избори. Вижте ги как БСП са се сгушили като болни прасета“, каза Борисов.

Бойко Борисов носеше в ръцете си вестник и постоянно показваше на журналистите снимката Момчил Неков и питаше как може да се нарича това младо момче грешка. „Той е подкрепен с 34 000 гласа. Да бяха само няколко гласа, да бяха 1000, 2000, разбирам, но това са 34 000“, заяви лидерът на ГЕРБ.

Относно това дали има шанс БСП да излъчат еврокомисар, Борисов заяви, че в момента България има най-добрия еврокомисар. „ Кристалина Георгиева е призната oт всички“, добави Борисов.

Той съобщи, че в Брюксел е бил приет с адмирации, защото е победил на евроизборите, разгромил е Сергей Станишев и в ЕП не виза нито един евродепутат от България от националистическа партия..

На въпрос как ще отговори на обвиненията на „Атака“, Борисов заяви, че не им обръща внимание и помоли журналистите да видят какви националистите са говорили преди години за него и какво сега говорят.

Сподели:
България не трябва да поема щафетата от Орбан като руски троянски кон в ЕС

България не трябва да поема щафетата от Орбан като руски троянски кон в ЕС

Кирил-Гундяев не е просто религиозна фигура - той е политически инструмент на Кремъл - човек, свързван с КГБ с агентурно име „Михайлов“ Рупор на Путин, който публично оправдава агресията срещу Украйн

ДБ настоява управляващите да оттеглят кандидатурата на Асен Меджидиев за подуправител на НЗОК

ДБ настоява управляващите да оттеглят кандидатурата на Асен Меджидиев за подуправител на НЗОК

"Да предложат истински реформатор, който в тази тежка ситуация с бюджета да направи така, че НЗОК да не се източва"

Борисов след доклада за РСМ: Евродепутатите показаха, че няма да допуснат злоупотреба с европейските договорености

Борисов след доклада за РСМ: Евродепутатите показаха, че няма да допуснат злоупотреба с европейските договорености

"Българската позиция остава ясна и категорична - българите трябва да бъдат вписани в Конституцията на западната ни съседка, за да може тя да започне своя преговорен процес по същество"

Коментари (0)