5 Декември, 2025

Борисов и Пьотеринг кроят планове за бъдещето в Берлин

Борисов и Пьотеринг кроят планове за бъдещето в Берлин

Председателят на ГЕРБ Бойко Борисов се срещна в Берлин с председателя на фондация „Конрад Аденауер“ и бивш председател на Европейския парламент Ханс-Герт Пьотеринг. Двамата обсъдиха сътрудничеството и бъдещите инициативи между ГЕРБ, Европейската народна партия (ЕНП) и фондация „Конрад Аденауер“. 

„Благодаря на фондация „Конрад Аденауер“ за доброто сътрудничество, което имаме от години. Тяхната силна подкрепа е много важна за нас, защото тя помага не само на ГЕРБ, но и на България за утвърждаването и развитието на демокрацията в нашата страна. С общи усилия можем да се противопоставим по-решително на антиевропейските настроения и популизма, които застрашават пътя на България към пълна европейска интеграция. ГЕРБ е гаранция, че България ще остане на този път“, заяви Бойко Борисов.

Според Ханс-Герт Пьотеринг е много важно всички партии в ЕНП да се държат заедно и да бъдат единни. 

„Ние, заедно с Бойко Борисов ЕНП и „Конрад Аденауер“ имаме амбицията като политическо семейство да защитаваме националния интерес на България и ГЕРБ в рамката на Европейския съюз. Защото като политическо семейство сме по-силни и като европейци. Уверени сме, че обединени можем да живеем по-добре заедно“, посочи Пьотеринг. 

Той мотивира силно Бойко Борисов, ГЕРБ да продължи по европейския път, като подчерта, че ЕНП ще продължи да бъде солидарна с ГЕРБ. Пьотеринг пожела всичко най-добро на Бойко Борисов и на ПП ГЕРБ.

Сподели:

Коментари (0)

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Той добави, че от месеци забелязва несъответствия в поведението на ръководството, но чашата е преляла след последното заседание, проведено вечерта преди масовите протести.

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

"Закриването на Комисията по досиетата е закъсняло, а едни 10 милиона просто си отлитат. Няма причина БСП да променя позицията си за Комисията „Сорос“, смята той 

Повреден руски танкер от сенчестия флот може да заседне край Ахтопол

Повреден руски танкер от сенчестия флот може да заседне край Ахтопол

Не е ясно по какъв начин плавателният съд е навлязъл в българските териториални води.