15 Януари, 2026

Борисов: Избори през септември, искаме вот на недоверие

Борисов: Избори през септември, искаме вот на недоверие

То показа, че не може да управлява и да се справи с тежката ситуация в страната. Това обяви по БНТ бившият премиер и лидер на ГЕРБ Бойко Борисов. Той е категоричен, че ще поискат официално вот на недоверие на кабинета, а през септември е най-подходящото време за провеждане на нови избори.

Борисов обясни, че е готов да се върне в парламента, но преди това там трябва да установят ред за спокойна работа, а това означава Волен Сидеров да бъде изваден от залата.

Той е опасен, застрашава живота на хората, Ходи с пистолети, с палки, посочи Борисов.

Лидерът на ГЕРБ  призна, че от метър разстояние Сидеров му говори такива цинизми, че "майката" е най-мекото. По думите на Борисов шефът на "Атака" съзнателно имал подобно поведение - по този начин провокирал да бъде набит и да се превърне в жертва.

Докато бил в парламента Бойко Борисов и ГЕРБ търсели съдействие от ръководството на НС за нормализиране на ситуацията, но безуспешно. Ако Михаил Миков и останалите гарантират реда, ще се върнем и ще искаме вот на недоверие на правителството, каза бившият премиер.

По думите му хората на улицата всеки ден гласували недоверие на кабинета на Пламен Орешарски. Ако продължат да управляват още една година, после 10 г. няма да можем да се оправим, предупреди генералът.

 

Сподели:

Коментари (0)

Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

"В обществото ни има антимафиотски консенсус и първата крачка за неговото материализиране това са честните избори."

Протестът: Мафията не обича машините

Протестът: Мафията не обича машините

Движението в района на Ларгото и булевардите „Цар Освободител“ и „Княз Александър Дондуков“ е ограничено

СОС ще изслуша в четвъртък Васил Терзиев за боклука

СОС ще изслуша в четвъртък Васил Терзиев за боклука

До 15 януари се очаква и техниката, която беше закупена по извозване и сметосъбиране да пристигне.