8 Юли, 2026

Борисов изпратил специален букет на Меркел по Ли Къцян

Борисов изпратил специален букет на Меркел по Ли Къцян
премиерът подари на г-жа Хон разкошен букет розово-червени рози

Специален букет за германския канцлер Ангела Меркел е изпратил премиерът Бойко Борисов по китайския министър-председател Ли Къцян, съобщиха от "Дондуков" 1.

Преди малко премиерът Борисов е изпратил китайския премиер на летището, откъдето гостът замина за Берлин.

Високият китайски гост бе в България на форума Китай - Източна Европа, известен като формат "16+1". Заедно с него бе и съпругата му Чън Хон. Премиерът Борисов изпрати и г-жа Хон с разкошен букет розово-червени рози. 

Преди полета на Ли Къцян двамата премиери са обсъдили резултатите от срещата "16+1", съобщиха още от Министерския съвет.
Сподели:
Мартин Владимиров: „Боташ“ трябва да стане част от вертикалния газов коридор от Гърция към Европа и Украйна

Мартин Владимиров: „Боташ“ трябва да стане част от вертикалния газов коридор от Гърция към Европа и Украйна

България има изключителна възможност. Турция е най-големият регионален енергиен хъб в региона и страната ни може в бъдеще да се превърне в този транзитен хъб, за който така сме си мечтали от толкова години, смята енергийният експерт от Центъра за изследване на демокрацията.

 Парламентът избира председател на Държавна агенция „Разузнаване“

Парламентът избира председател на Държавна агенция „Разузнаване“

В предложения дневен ред на парламента за тази седмица е включен и проект на решение за приемане на процедурни правила за условията и реда за предлагане на кандидат за председател на Държавна агенция „Национална сигурност“, изслушването му в Комисията по вътрешна сигурност и обществен ред, както и процедурата за избирането му от Народното събрание

Рекорден дефицит и ключови реформи: Бюджет 2026 влиза в парламентарните комисии

Рекорден дефицит и ключови реформи: Бюджет 2026 влиза в парламентарните комисии

За разлика от предходни години, разчетите за 2026 г. ясно отразяват прехода към по-тясна интеграция в европейското финансово пространство

Коментари (0)