18 Юни, 2026

Борисов: Кабинетът няма управленски капацитет

Борисов: Кабинетът няма управленски капацитет

Европа тръгва нагоре, а управляващите ни свалят надолу, защото нямат управленски капацитет. Това заяви председателят на ПП ГЕРБ Бойко Борисов на среща с кмета на Община Родопи (Област Пловдив) инж.Пламен Спасов. На срещата присъстваха народни представители, общински съветници от ГЕРБ-Родопи, както и кметовете на селата Белашица, Крумово, Марково и Брещовица. Лидерът на ГЕРБ предупреди, че ако скоро не се организират предсрочни избори, България ще последва съдбата на Гърция.

,,На тях обаче имаше кой да им помогне, а на България няма'', допълни Борисов. Според него управляващите не искат избори 2 в 1, защото имат още какво да откраднат. “Каква е разликата между месец юни и месец октомври? Още 20 млн.лв - това е целта, да се откраднат парите“, заяви Борисов.Той обясни, че цената на тока ще се вдигне след месец юни и на управляващите не им остава още много време.

Бойко Борисов припомни, че ГЕРБ е докарала 16 млрд. лв средства и инвестиции в България. По думите му е важно да се напомня на хората какво е направено от ГЕРБ и да им се посочва какво не е свършено от управляващата нелегитимна тройна коалиция.„Година и половина - две ще ни трябват след тези заеми и харчове, за да стъпим на крака. Хората вече разбраха последствията от това пагубно управление, но няма да имат сила още веднъж да стегнем колана“, каза Борисов. Председателят на ГЕРБ бе категоричен, че в момента митниците и приходните агенции в България не работят, а оттам идват основно парите в държавата - еврофондовете, митниците и данъчните. „Събираемостта при ГЕРБ бе голяма. Данъчните и митниците събираха с 1 млрд.лв повече“, посочи Бойко Борисов.

Относно ситуацията в смесените региони Борисов обясни, че в общините на ДПС има поголовна сеч на кадрите на ГЕРБ:“Уволняват учители, цялото горско стопанство е сменено. Партията помага на тези хора и показваме ясно, че ние сме алтернатива за мюсюлманите. В смесените региони БСП дезертира, изобщо не се появяват.“По думите му пример за това е общината в Смолян, където в управата БСП има 2-3 души, а всички останали са кадри на ДПС.

Бойко Борисов каза, че в Брюксел не се харесва това състояние на държавата. „Както канцлера Меркел казва ние винаги избираме стабилността на държавата пред партията, разделението прави слабостта в България, това трябва да бъде ясно - ние не сме съединени. За държавата е важно незабавно да се намери равновесие,“ категоричен бе Борисов.

Кметът на Община Родопа инж. Пламен Спасов подкрепи думите на председателя на ГЕРБ. „Когато поех управлението преди две години заварих общината с 1200 лв.бюджет и запорирани сметки, сега всичко е различно. Имаме за какво да се хвалим, това нямаше да се случи ако не беше помощта от правителството на ГЕРБ. Една година по-късно вече има видими положителни резултати“, посочи Пламен Спасов.

Сподели:
Слънчево, вече с летни горещини, следобедни гръмотевични дъждове на изток и в планините

Слънчево, вече с летни горещини, следобедни гръмотевични дъждове на изток и в планините

Максималните температури - предимно между 26° и 31°, в София – около 26°. По Черноморието преди обед ще бъде предимно слънчево. След обед ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще има краткотрайни валежи с гръмотевици.

 Бойко Рашков: Прокуратурата участва в омертата за „Баба Алино“, може да поискаме оставката на този  и.ф. шеф на ДАНС

Бойко Рашков: Прокуратурата участва в омертата за „Баба Алино“, може да поискаме оставката на този и.ф. шеф на ДАНС

„Ако Невзоров участва в процеса срещу Коцев със запазена в тайна самоличност, това е хипотеза, която законът изрично посочва при какви условия тази мярка се взема. Не е ясно каква е тази опасност“, заяви той.

Форум за демократично действие: България да подкрепи санкциите срещу руския патриарх - той е един от вдъхновителите на агресията срещу Украйна

Форум за демократично действие: България да подкрепи санкциите срещу руския патриарх - той е един от вдъхновителите на агресията срещу Украйна

Вярно ли е, че решението да се поиска изваждането на Кирил-Гундяев от санкционния списък е взето не след консултации със специалните служби, а след допитване до българския патриарх Даниил , питат участниците във форума

Коментари (0)