Фокус на разговора са били инвестиции и икономическото сътрудничество
Министър-председателят Бойко Борисов се срещна с президента на Индия Рам Натх Ковинд, който е на държавно посещение в България. “Това посещение е много знаково за нас и ще спомогне да увеличим интензитета на нашите отношения в различни сфери”, каза Борисов.
Фокус на разговорите бе поставен върху възможностите за задълбочаване на икономическите отношения и сътрудничеството в областта на образованието и науката между двете страни, съобщиха от правителствената пресслужба.
“Бихме искали да увеличим значително сътрудничеството в бизнеса, икономиката и инвестициите от Индия в България. Особено в областта на образованието имаме поле за засилване на обмена”, подчерта президентът Рам Натх Ковинд. Той използва случая и да поздрави премиера Борисов по повод 133-ата годишнина от Съединението на България и пожела успех и просперитет на страната ни.
Фактор
Фокус на разговорите бе поставен върху възможностите за задълбочаване на икономическите отношения и сътрудничеството в областта на образованието и науката между двете страни, съобщиха от правителствената пресслужба.
“Бихме искали да увеличим значително сътрудничеството в бизнеса, икономиката и инвестициите от Индия в България. Особено в областта на образованието имаме поле за засилване на обмена”, подчерта президентът Рам Натх Ковинд. Той използва случая и да поздрави премиера Борисов по повод 133-ата годишнина от Съединението на България и пожела успех и просперитет на страната ни.
Още от България
Страхът от Комисията по досиетата или опит да бъдат заличени и пратени в забрава последните автентични демократи
В този контекст е много трудно днес „Продължаваме промяната“ сериозно да се противопоставят на решението на Радев, докато ДПС притежават политическата легитимност да сторят това
Вътрешният министър отказва да уволни всички пенсионери в МВР, имало причини
Въпреки скандалните данни на Веселин Вучков колко са служителите в системата, които получават и заплата и пенсия, МВР-шефът смята, че сред тях има незаменими
Асен Василев: Бюджетът за 2026 г. е самоубийствен
"..Изкуствено са си измислили това с "дупката" в бюджета, за да могат да оправдаят 3,5 млрд. евро на един обръч от фирми в строителството и енергетиката", смята бившият финансов министър