6 Август, 2026

Борисов: Коалицията е стабилна, нищо по-добро не може да се появи

Борисов: Коалицията е стабилна, нищо по-добро не може да се появи

Ексклузивно от Брюксел премиерът Бойко Борисов, който в момента е в Брюксел по горещата тема за бежанците, бе категоричен, че коалицията е стабилна и нищо по-добро не може да се промени.

Искам да поздравя кметовете на ГЕРБ, които победиха на първи тур. Да поздравя и РБ, и ПФ и АБВ, с които при тези резултати ще можем да управляваме стабилно и отговорно. Освен това добре е да зачитаме БСП и ДПС, които с постигнатите резултати на изборите се очертават като сериозна опозиция. Самите резултатите показват ,че нищо по-добро от това не може да се появи. Коалицията, която сега управлява, е достатъчно стабилна. Нека да се опитам с разум е мъдрост да продължим да управляваме.

Надявам се МВР и прокуратурата да са направили така, да се проведат честни избори. ГЕРБ убедително победи в големите градове. Но при цялото ми уважение към тези хора – всеки ще се опита да прехвърля днес от болната глава на здравата, посочи още премиерът. 

Борисов коментира и дебатите, които вървят в Брюксел. По думите му Всичко е много тревожно. 

Не съм съгласен да взимаме заеми от финансови институции, за да се оправяме с бежанската вълна, това ще вдигне дефицитите ни, което не бих допуснал. Естествено, че има противоречия. Аз съм за стриктно спазане на Манстрийтските критерии. Сега с това, което се предлага, може да бъдем изкушени със заеми да модернизираме армията, да подновим оборудването, а след година ще трябва да говорим за задлъжнялост, коментира премиерът.   

На въпроса имали яснота колко години ще продължи бежанската криза, Борисов бе лаконичен: Аз задавам същия въпрос. Колко сме готови като Европа да приемем бежанци. Европейските лидери ще излязат и ще дадат пресконференция. Задайте им този въпрос на тях. Аз знам само, че ние сме част от европейското решения, но след като така драматично ни извикаха тук – трябва да излезем с ясни решения, категоричен е премиерът.

Сподели:
Кънев: Време е Радев и Донев да докажат с действия, че са против “олигархията” - имат точно седмица

Кънев: Време е Радев и Донев да докажат с действия, че са против “олигархията” - имат точно седмица

В позицията на Демократична България по съдебния казус между Георги Гергов и държавата се отправя призив към премиера Румен Радев да изпълни обещанието си, че ще се бори с олигархията

Галъп: 52% не са съгласни с външната политика на Радев

Галъп: 52% не са съгласни с външната политика на Радев

Няма съществена динамика в доверието към основните политически сили през първите 100 дни от съставянето на правителството на Румен Радев.

Иво Сиромахов: Комунизмът уби красиви умове като Яна Язова, Георги Заркин, Райко Алексиев...

Иво Сиромахов: Комунизмът уби красиви умове като Яна Язова, Георги Заркин, Райко Алексиев...

"Уби ги в буквалния смисъл на думата – удуши ги, разстреля ги, обеси ги", пише той

Коментари (0)