28 Август, 2026

Борисов: Не виждам смисъл да бързаме за еврозоната

Борисов: Не виждам смисъл да бързаме за еврозоната

Не виждам смисъл да бързаме за еврозоната, докато не се дисциплинират държавите та. Но запазваме амбициите си за нея. Това заяви министър-председателят Бойко Борисов след заседанието на Европейския съвет в Брюксел. "Убеден съм, че в следващите години, ако бъдем мъдри българските политици за България, на фона на всички, които са на нашите граници, ще бъдем едно островче на стабилност", смята премиерът.

Той е на мнение, че при сегашната криза в Гърция, ако страната ни бе член на еврозоната, също щеше да дава пари за нея и така "по-бедните ще дадат на по-богатите, което не ми се вижда логично". Според него в момента България е много атрактивна и с политическа, и с финансова стабилност, и като място за инвестиции в региона.

Борисов допълни, че правителството в южната ни съседка трябва да намери разумен изход от ситуацията, а за страната ни това е един много добър пример какво значи да не се спазва фискална дисциплина. "България е една от малкото държави, които са еврооптимисти", заяви премиерът и допълни, че над 70% от парите, които харчи страната са от европейските фондове. "Всичко, което правим в инфраструктурата, конкурентоспособността, енергийната ефективност, е от европейски пари", подчерта той и заяви, че е голям европейски оптимист.

Сподели:
МВР спира временно да издава български паспорти с 10-годишна валидност

МВР спира временно да издава български паспорти с 10-годишна валидност

Издаването на паспорти с петгодишна валидност продължава без прекъсване и по установения ред

12 мигранти избягаха от центъра в село Пъстрогор

12 мигранти избягаха от центъра в село Пъстрогор

След като са разбили решетките мъжете са се покатерили на гаражна сграда в двора и са успели да преодолеят високата ограда

Радан Кънев: Не се учудвайте на ареста в Струмяни 

Радан Кънев: Не се учудвайте на ареста в Струмяни 

"Там, където няма обществена подкрепа и обществена защита на либералната демокрация, е съвсем естествено да арестуват и журналисти, и активисти, защото "пречат" на властта", пише той 

Коментари (0)