24 Март, 2026

Борисов: Орешарски не управлява сам, Станишев и Местан му дърпат конците

Борисов: Орешарски не управлява сам, Станишев и Местан му дърпат конците

"Очевидно Орешарски е забравил, че има централни входове, парадни входове, откъдето трябва да влизат управляващите. Всъщност това откъде влиза Орешарски показва, че той не е никакъв премиер. На него му дърпат конците. Всъщност държавата я управляват Станишев и Местан", заяви лидерът на ГЕРБ в Сливен, цитиран от Фокус.

Той е категоричен, че тези хора час по-скоро трябва да си ходят. Борисов отново подчерта, че БСП и Сергей Станишев нямат нито един спечелен избор срещу него.

Лидерът на ГЕРБ отново се възмути от безпардонното поведение на партията на Волен Сидеров, която вчера в парламента, когато цяла Европа скърби за Вилфрид Мартенс, и ГЕРБ са предложили да почетат паметта му, "Атака"  демонстративно е напуснала залата. 

Този срам не е за първи път. "Атака" е партията, която остана седнала и по време на европейския химн, но в същото време - ходят в кръчмите в Брюксел и обиждат европейските посланици. А благодарение на тези хора, в България са дошли стотици милиони евро", коментира още Бойко Борисов.

Той изтъкна, че в ГЕРБ са събрани най-добрите експерти и имат пълното право да се гордеят с всичко, което са направили за последните четири години в сектора на земеделието и европейското финансиране. 

За четири години направихме много за животновъдите, зърнопроизводителите, пчеларите и всички други сектори. Направихме толкова, колкото предните не са успели да направят за 20 години. При нас усвояването на европейските средства беше в пъти повече. При ГЕРБ са усвоени над 40 % от средствата, които Европа е предвидила за България, каза Борисов. "А сега какво се случва? Те лъжат, че усвояват. Просто в момента пристигат фактурите за построените от нас "Тракия", "Струма", "Дунав мост 2" и всички други проекти, посочи бившият премиер.

Борисов припомни, че при идването на ГЕРБ на власт, всички еврофондове на сегашните управляващи, бяха тотално спрени. Те бяха  възстановени и само няколко месеца са успели да върнат доверието на Брюксел. 

 

Сподели:

Коментари (0)

Памет за ген. Съби Събев - първият представител на България в НАТО

Памет за ген. Съби Събев - първият представител на България в НАТО

До последния си дъх остана убеден натовец, който вижда бъдещето на родината като пълноправен член на Алианса и ЕС, непримирим противник на мръсната руска война срещу Украйна и режима на Кремъл

Лавинообразен ръст в случаите на водачи без книжка и дрогирани шофьори

Лавинообразен ръст в случаите на водачи без книжка и дрогирани шофьори

Броят на неправоспособните водачи през миналата година остава стабилно висок - близо 11 350 случая. Наблюдава се значителен ръст на тежките нарушения, особено по отношение на наркотици и неправоспособност.

Удължиха ски сезона в Банско, цените на лифта падат до Великден

Удължиха ски сезона в Банско, цените на лифта падат до Великден

Дневната карта за възрастни ще бъде намалена от 59 на 45 евро, за студенти и пенсионери – на 40 евро, а за деца – на 20 евро