Борисов: Отпускаме 500 хил. лв. за придобиване на частните улици на Азотно-торовия завод в Стара Загора
Оставям на журналистите да разберат кои са правили този завод през 2006 г.
"На следващото заседание на Министерски съвет ще отпуснем около 500 хил. лв. за придобиване на частните улици на Азотно-торовия завод в Стара Загора". Това каза пред журналисти в Стара Загора министър-председателят Бойко Борисов. "Оставям на журналистите да разберат кои са правили този завод през 2006 г. ГЕРБ въобще ги е нямало на картата тогава“, обясни Борисов.
Той посочи, че не може в центъра на България на 1500 дка да не могат да дойдат инвеститори, защото е земята е частна. „На хората тук съм дошъл да кажа, че всичко това ще го свършим. Исках да дойда да го видя, защото кметът ми обясняваше и аз не можех да повярвам. Така че ще купим тези 80 дка и ще ги дадем“, заяви Борисов.
От своя страна, кметът на Стара Загора Живко Тодоров заяви, че собственикът на тези улици е фалирал и друг чрез съдя-изпълнител е успял да ги придобие. „Ние влязохме в разговор с новия собственик и започнахме да се договаряме за това да ги купим. Благодарение на премиера, който заяви, че Министерски съвет на следващото си заседание ще отпусне пари, ще можем да купим улиците. И през следващите месеци ще работим за подобряване на инфраструктурата“, каза още той.
Още от България
Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"
Днес воините на Украйна защитават не само своята страна, но и Европа от руската агресия
Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ
Същевременно лидерът на ГЕРБ изпраща сигнал към Румен Радев в опит да си осигури неговото благоразположение при следващото политическо пренареждане
Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване
Той твърди, че идеята е със закона да въведат механизми за ограничаване на политическото влияние