17 Март, 2026

Бoрисов: Парламентът не може да съществува без Атака, БСП и ДПС ги мързи

Бoрисов: Парламентът не може да съществува без Атака, БСП и ДПС ги мързи

Очевидно е, че без „Атака” този парламент не може да съществува, а БСП и ДПС ги мързи да ходят на работа.. Това заяви пред журналисти в кулоарите на парламента Бойко Борисов.

"С една дума те или трябва да обявят, че имат тройна коалиция, или трябва незабавно да разпуснат парламента, защото той не работи. Шмекерските номера на Михаил Миков и на депутатите от БСП и ДПС няма да минат. Когато видяха, че цялата партия ГЕРБ е там, за да стане нисък кворумът при поименното гласуване и регистриране, БСП и ДПС излязоха, за да си направят нисък кворум. Тогава излязохме и ние. Следователно правилният въпрос е: Защо БСП и ДПС бойкотираха желанието на ГЕРБ да работи в парламента?”, заяви Борисов.

"Ако се съберат, ще се върнем. Очевидно е, че не им се ходи на работа. Искат да управляват, искат да сме парламентарна република, каквато сме по Конституция, но да не ходят на работа. Как да стане”, попита Бойко Борисов.

По-късно стана ясно, че днешното заседание на парламента е прекратено поради липса на кворум.

На журналистически въпрос защо не идва в Комисията за Христо Бисеров и Бисер Миланов-Петното, Борисов обясни: "Когато извикат Пламен Орешарски, Корнелия Нинова, Цветлин Йовчев, когато дадат обяснение какво са правили по Министерски съвет, когато направят анкетна комисия за "Авиоотряд 28” 2005 - 2009 г., когато направят анкетна комисия защо откраднаха оградата на границата, когато направят анкетна комисия и извикат Бисеров тук, едва след това ние като опозиция ще се явим там”, категоричен беше лидерът на ГЕРБ.

Сподели:

Коментари (0)

Румяна Коларова: Очаквах кметове да застанат зад Радев, но не видях такива

Румяна Коларова: Очаквах кметове да застанат зад Радев, но не видях такива

Изненада за нея е завръщането на Владислав Горанов като водач на листата във Варна

Откриха списъци с имена при акция срещу купуването на гласове в Бургас

Откриха списъци с имена при акция срещу купуването на гласове в Бургас

При едно от претърсванията полицаите попадат на тетрадки с имена и документи, свързани със съмнения за търговия с гласове

Удължителният закон за бюджета влиза на второ четене в ресорната комисия на НС

Удължителният закон за бюджета влиза на второ четене в ресорната комисия на НС

Настоящото удължаване на бюджета е в сила до края на месеца