Музей на розата ще бъде направен тази година в Казанлък, след като в сряда правителството отпусна 500 хил. лв. на общината за него. В момента музеят на розата се помещавал в мазе, разказала пред министрите на заседанието на министерския съвет кметицата на Казанлък Галина Стоянова. Новата сграда да е на централно място, да е светла и приветлива, заръчал пък премиерът Бойко Борисов на кметицата.
Освен това в музея трябвало да бъде създаден и кът за розата на БСП, както и да бъдат направени изследвания какъв сорт точно е тя, заръчал още министър-председателят. Музейната експозиция в Казанлък трябвало да проследява над 300-годишната история на казанлъшката роза и на производството на розово масло. Ще бъдат показани и оригинални казани за производство на розово масло и цели розоварни, обясниха от правителствената информационна служба.
Още от България
Николай Ненчев и Цвета Кирилова първа кандидатпрезидентска двойка
Убедени сме, че от днес всички демократи трябва да започнем открит разговор и да търсим пътя към единството, казват двамата претенденти за първия пост в държавата
Три антикомунистически организации свикват нощно бдение срещу закриването на Комисията по досиетата
Историческата памет не е въпрос единствено на миналото - тя е фактор за националната сигурност, казват организаторите на протеста
ЕС постави краен срок на България да се справи със свръхдефицита
Европейските ни партньори държат да бъдат взети съответните мерки заедно с проектобюджета за 2027, който да бъде представен на Комисията и на евродепутатите