Ето пълният текст на постигна на бившия премиер:
Днес в парламента като точка първа беше входирано искането на "Атака", и лично на нейния лидер Волен Сидеров, за рестарт на проекта "Белене". Когато научих дневния ред, си зададох въпроса защо "Атака", а не БСП, като се има предвид, че цялата им предизборна кампания премина върху това, че ще строят АЕЦ "Белене". Но още по-голямо беше учудването ми, когато Миков прочете, че "Атака" оттегля своето предложение. Зададох си риторичен въпрос - коя сила и КОЙ накара Волен Сидеров да направи това? Вчера при президента той настояваше за строителството на АЕЦ "Белене". Защо БСП не бяха вносител? И няма ли институция в държавата, която да потърси отговорност на лидера на БСП затова, че принуди държавата да похарчи 14 милиона за референдум? Всички тези въпроси, които съдържат отговори, ме карат все пак да бъда доволен, че решението на ГЕРБ да замрази този проект остава в сила. Но става напълно ясно, че приказките на Сидеров за нови мощности, приказките на Станишев в същата посока, са прах в очите на хората, на техните избиратели и това е поредната им лъжа, която струва на българите милиони левове. Коя е тази сила, която похарчи толкова много пари от данъците на хората и накара Сидеров днес да изтегли това свое предложение с одобрителното мълчание на депутатите от БСП? Отговорът го даде Йордан Цонев преди няколко дни, който каза, че ДПС няма да подкрепи "Белене". Всички решения се диктуват от ДПС.
Още от България
Незаконен достъп до административни компютърни мрежи засякоха от Министерството на иновациите
В момента се извършва мащабно техническо разследване за установяване на пълния обхват и характер на тази дейност
Еврейски организации призоваха правителството да вземе сериозни мерки след антисемитската провокация в Банско
"Нормализирането на езика на омразата и на антисемитизма води до прояви, които са вредни не само за еврейската общност, те са вредни за всяко едно общество"
ДБ: От премиера и от Гълъб Донев зависи Пловдивският панаир да не бъде завладян от Гергов
Съдът дава едноседмичен срок на финансовия министър Гълъб Донев да потвърди всички процесуални следствия от 2023 г. досега, извършени от държавата