7 Февруари, 2026

Борисов разказа култов виц и призова за спешно разпускане на НС

Борисов разказа култов виц и призова за спешно разпускане на НС

"Едно детенце звъни непрекъснато на баща си, който е депутат. По някое време бащата вдига и казва" Кажи бе, сине? Много съм зает, в заседание съм. Детето отговорило: Кучето се из*ка в средата на хола. Ами, вземи нещо и почисти, отговорил бащата. След половин час синът пак звъни настоятелно. Какво пак, бе сине? Майка и чичо Гошо дойдоха вкъщи. Влязоха в хола. Аз ги гледам през ключалката. Чичо Гошо си сваля панталоните и ако той се из*ка в хола, аз няма да чистя, казало момченцето."

Този виц разказа лидера на ГЕРБ Бойко Борисов в кулоарите на парлманета. За пореден път той призова за избори, защото "този парламент не може да съществува повече".

Експремиерът коментира и днешната поредна липса на кворум. "Ние сме най-голямата политическа сила. Правителството е създадено благодарение на БСП, ДПС и с подкрепата на "Атака". Щом "Атака" не идват в залата, не виждам защо трябва ГЕРБ да подкрепят това правителство. БСП и ДПС трябва да признаят, че не могат да управляват без "Атака". В противен случай аз не виждам защо да осигурявам на Сергей Станишев управление", каза още Борисов. 

"Ние с Ивайло Московски бяхме в залата. Регистрирахме се, а те не могат да съберат кворум. Аз съм за спешно разпускане на Народното събрание. Трябва да бъдат проведени избори 2 в 1. Така и така, след един месец ще се харчат пари за избори. Дадох един глас на Пламен Орешарски, защото той обеща, че ще създаде 250 000 работни места и ще строи АЕЦ "Белене". Нищо от това не се случи и не виждам смисъл да го подкрепям в лъжите му. Това правителство е пагубно.", категоричен беше Борисов.

Сподели:

Коментари (0)

БНБ: 81% от левовете вече са изтеглени от паричното обращение

БНБ: 81% от левовете вече са изтеглени от паричното обращение

Към днешна дата в обращение са пуснати евробанкноти и евромонети на обща стойност над 6.7 млрд. евро

Гуцанов: Над 80% от хората не знаят къде и как се управляват парите им за пенсия

Гуцанов: Над 80% от хората не знаят къде и как се управляват парите им за пенсия

Той отхвърля препоръките на ОИСР за увеличаване на пенсионната възраст в България

Божидар Божанов: Борисов лъже и едните, и другите и се мисли за голям балкански играч

Божидар Божанов: Борисов лъже и едните, и другите и се мисли за голям балкански играч

"Росен Желязков беше скрит от всички тези неудобни въпроси. Искахме да го питаме за Таки", заяви той