21 Май, 2026

Борисов: С влошаването на времето натискът на мигрантите ще нарасне

Борисов: С влошаването на времето натискът на мигрантите ще нарасне

Позицията, която ще защитавам днес на извънредния Европейски съвет във връзка с бежанската криза, е, че каквито и мерки да се взимат сега, нерешаването на първоизточника на проблемите, в случая Сирия, ще създава огромен проблем и занапред. Това каза министър-председателят Бойко Борисов в края на днешното правителствено заседание.

Той посочи, че на срещата в Брюксел ще настоява за по-твърда политика за решаването на кардиналния проблем, съобщава правителственият пресцентър.

Eто и текста от стенограмата:

БОЙКО БОРИСОВ: Отивам на извънреден Съвет във връзка с бежанската криза. Там позицията ще ми е, че каквито и мерки да се взимат сега – квоти и каквото и да било, нерешаването на първоизточника на проблемите, в случая Сирия, ще създава огромен проблем и занапред. Сега ще са 120 000, след няколко месеца ще са повече. С влошаването на времето натискът ще стане по-голям, защото тези хора назад не може да се върнат, ще искат да минат нататък в Европа. Ще настояваме за по-твърда политика за решаването на кардиналния проблем. Иначе ще бъде поредното регистриране на събиране. Има недоволни страни – на Съвета на вътрешните министри. Четири държави не са се съгласили с квотите, но е прието с квалифицирано мнозинство.

Сподели:

Коментари (0)

Петрова и външният министър на Канада обсъдиха откриване на посолство на страната у нас

Петрова и външният министър на Канада обсъдиха откриване на посолство на страната у нас

Основен акцент бе поставен върху разширяването на партньорството в области като сигурност и отбрана, енергетика, търговия и инвестиции

Преди 37 години: С протестите срещу насилствената асимилация настъпва началото на края на авторитарния режим

Преди 37 години: С протестите срещу насилствената асимилация настъпва началото на края на авторитарния режим

Демократична България и до днес не е направила необходимото, за да възстанови напълно засегнатите основни човешки права на жертвите на „възродителния процес“

Надежда Нейнски: Сегашният премиер ни наричаше войнолюбци заради американските самолети - цистерни

Надежда Нейнски: Сегашният премиер ни наричаше войнолюбци заради американските самолети - цистерни

Тя отбеляза, че България има интерес Северна Македония да стане член на Европейския съюз, но само при изпълняване на условието за спазване правата на българската общност.