11 Юли, 2026

Борисов събира депутатите на ГЕРБ и Изпълнителната комисия за ветото на президента

Борисов събира депутатите на ГЕРБ и Изпълнителната комисия за ветото на президента

Премиерът Бойко Борисов ще събере във вторник ПГ на ГЕРБ и Изпълнителната комисия на партията заради наложеното от президента вето на Изборния кодекс. Отчитайки рисковете за мнозинството и стабилността на правителството, ще вземем решение, написа току-що премиерът във фейсбук.

"Партия ГЕРБ е поставена в изключително сложна ситуация, и то за нещо, което ние сме инициирали още в първия ни мандат, а именно за първи път заложихме облекчена форма на подаване на заявления от българите в чужбина – електронно, дистанционно по интернет, с цел да се даде възможност на повече наши сънародници да гласуват. Благодарение на това беше възможно да се разкрият допълнително секционни избирателни комисии извън дипломатическите и консулски представителства, което дори г-жа Манолова запази. Така че, аз винаги съм считал, че е наше задължение да осигурим възможност всички български граждани, които желаят да гласуват в чужбина, да могат на практика да упражнят това свое право на глас. Винаги съм твърдял, че до този момент не е измислена по-демократична и добра система от изборите", обяснява Борисов.

И допълва, че ще продължи да води разговори с нашите партньори от РБ, ПФ и АБВ, защото "стабилността на държавата е важна, но не бива да нарушаваме демократичните права на българските граждани". Това е отговорност на всички политически партии и лидери, не само моя, и не само на ГЕРБ. Надявам се, че ще успеем да намерим един разумен и справедлив консенсус, казва Борисов.

Сподели:
Радан Кънев: Няма кандидатура на Андрей Гюров за президент, така че няма как да я подкрепим

Радан Кънев: Няма кандидатура на Андрей Гюров за президент, така че няма как да я подкрепим

"Ще работим за единен кандидат на демократичната опозиция , но е рано да се говори за име"

Ивайло Мирчев: Прокуратурата и службите нехаят, дори министър Демерджиев понякога е сам в битката срещу Пеевски

Ивайло Мирчев: Прокуратурата и службите нехаят, дори министър Демерджиев понякога е сам в битката срещу Пеевски

“Прогресивна България” досега действа доста плахо

Атанас Атанасов се оттегли като председател на ДСБ: Уволнявам се, но оставам в запаса

Атанас Атанасов се оттегли като председател на ДСБ: Уволнявам се, но оставам в запаса

Според него най-важната битка, която предстои, са президентските избори през тази година

Коментари (0)