24 Декември, 2025

Борисов: Станишев замазва провалите си с лъжи и клевети

Борисов: Станишев замазва провалите си с лъжи и клевети

Според него обаче по-притеснителни са убийствените данни. Безработицата расте с много високи темпове. Според ЕВРОСТАТ в момента безработицата в страната е над 13,2%, а при нас беше около 12% и то при най-тежката финансово-икономическа криза в света, посочва Борисов.

“Вижте само последните дни какво се случва с масовото съкращение на работници. От „Бургаски корабостроителници" 150 съкратени, от "Електроди"- Ихтиман над 200 уволнени, в Търговище от "ЕнерСис" над 400 работници съкратени, в "Ремотекс - Раднево" работниците продължават да са без заплати. Тютюнопроизводителите все още не са си получили парите. В същото време се увеличава значително и младежката безработица - 28,8% при средноевропейски нива 23%. Вместо да вземе мерки срещу растящата с космически темпове безработица, Сергей Станишев продължава да сипе лъжи и да твърди, че при нас 100 хиляди фирми били фалирали.

Ако поне малко можете да смятате, г-н Станишев, отворете си очите и вижте какво ви казват данните - според Националния статистически институт (НСИ) средногодишният брой на активните предприятия за 2008 г. е 323 хиляди. Същият брой за 2012 година е вече нараснал на 380 хиляди. Това означава, че по време на нашето управление не само че няма намаляване, а са увеличени активните предприятия. Според други данни, тези на "Кофас" - броят на фалитите в България през 2012 година е общо 1 339 фирми.

Безумно е на тези данни да лъжете така безочливо. Но пак казвам, още по-страшно е, че се опитвате да замажете провала си с клевети, вместо да прогледнете реално на страшната ситуация с безработицата в момента и не вземете мерки веднага", пише още бившият премиер.

 

 

Сподели:

Коментари (0)

Проф. Павлов: 2025 г. бе лоша за българо-македонските отношения, вината е на Скопие

Проф. Павлов: 2025 г. бе лоша за българо-македонските отношения, вината е на Скопие

Очаквам още по-голямо засилване на стремежа на режима на Мицкоски, подобно на Груевски преди години, да се разграничава историята на Македония от тази на България, което е някакъв абсурд от гледна точка на историческата наука, казва още историкът

Румяна Коларова: Не изключвам МЕЧ, "Величие", "Възраждане" и БСП да работят за идеите на Радев

Румяна Коларова: Не изключвам МЕЧ, "Величие", "Възраждане" и БСП да работят за идеите на Радев

Политическият пейзаж в България отново се раздвижи след подадената оставка на кабинета

Весела Чернева: ЕС се отказа от замразените руски активи след като Макрон "предаде" Мерц

Весела Чернева: ЕС се отказа от замразените руски активи след като Макрон "предаде" Мерц

По думите на зам.-директора на Европейския съвет за външна политика България в Брюксел са били изненадани от колебливата позиция на България