Борисов: Страната ни се справя изключително добре в охраната на границите срещу нелегални мигранти
"Два кораба за 800 млн. лв. ще бъдат построени в български корабостроителници", заяви на борда на фрегатата "Дръзки" премиерът Бойко Борисов по време на учение на "Гранична полиция" и уточни, че е изключително доволен от това учение.
Във Фейсбук премиерът написа: "Страната ни се справя изключително добре в охраната на границите срещу нелегално преминаване на мигранти и, за да продължим да бъдем добър пример в това отношение, трябва да сме подготвени за всички възможни сценарии. Затова днес в Бургаския залив се проведе съвместна тренировка на Военноморските сили на Република България и Регионална дирекция "Гранична полиция" – Бургас за действия при засилен миграционен натиск по море.
По време на учението бяха демонстрирани огневата и тактическата подготовка, проведена бе тренировка по сценарий за нов мигрантски маршрут през Черно море.
Граничните и Военноморските сили координираха действията си по неутрализиране и залавяне на рибарски кораб с бежанци на борда, който е навлязъл в териториални води на страната.
РД "Гранична полиция"- Бургас отговаря за осъществяването на граничен контрол на 27 000 кв. км от българската морска граница в зоната, сочена като евентуален нов маршрут на мигрантите след затварянето на пътя им през Егейско море.
Премиерът каза още, че е разговарял с доброволците, които извършват граждански арести на нелегални имигранти в Странджа. Според него, в това, което те правят, няма нищо лошо, "стига да не се превишават правата и правомощията".
Още от България
Николай Ненчев: Това е повече от скандал. Това е национално предателство!
"Радев системно отклонява България от европейския ѝ път и я насочва към свят, в който международните правила и правото отстъпват пред силата", пише той
Георги Касчиев: АЕЦ "Козлодуй" може да спре и двата блока
"Атомните централи се строят до големи реки или на брега на морето, защото огромно количество вода е необходима за охлаждане на турбините", обясни той
Смайващо! От МВнР поискали разговор с министъра на външните работи на Иран, чакали почти месец
Поради разминаване в програмите на двамата министри той се състоя чак на 30 юли. Това поне казаха от Министерството на външните работи (МВнР) за БТА