1 Май, 2026

Борисов в петък в парламента заради черноморската флотилия

Борисов в петък в парламента заради черноморската флотилия

Премиерът Бойко Борисов ще даде разяснения на парламента по повод т.нар. Черноморска флотилия, като това най-вероятно ще стане в петък. Това стана ясно от думите на шефа на парламента Цецка Цачева.

Инициативата за изслушване на премиера бе на БСП. Депутатът от левицата Ангел Найденов предложи освен Борисов да бъдат поканени военният министър Николай Ненчев и външният министър Даниел Митов. Според Найденов темата е достатъчно актуална и ще бъде такава до срещата на върха на НАТО във Варшава в началото на другия месец. Соцдепутатът заяви, че опитите на президента, премиера и министрите да внесат яснота по въпроса е бил неуспешен.

Веднага след това Цачева каза, че днес и утре премиерът е ангажиран, но в петък вероятно ще бъде в парламента заради парламентарния контрол. Тя допусна, че е възможно той да даде разяснения по въпроса тогава.

Темата за т,нар, регионална черноморска флотилия стана актуална по време на посещението на румънския президент Клаус Йоханис в края на миналата седмица. Днес външният министър Даниел Митов обясни, че България не е поемала никакви ангажименти за създаване на нова флотилия в Черно море. Той обаче отбеляза, че има струпване на въоръжени сили от страна на Русия в региона, което води до необходимостта НАТО да балансира, за да бъде в състояние да защити всеки свой съюзник.

Сподели:

Коментари (0)

България е с най-високата годишна инфлация в еврозоната през април

България е с най-високата годишна инфлация в еврозоната през април

Страната ни е начело в класацията с ръст на цените от 6.2% на годишна база, което е сериозно ускорение спрямо март, когато инфлацията беше 2.8%.

 Асен Василев:  На президентските избори ПП и ДБ ще се явят заедно

Асен Василев: На президентските избори ПП и ДБ ще се явят заедно

„Това не е някаква драматична стъпка, а нормална еволюция“, заяви лидерът на ПП.

Откриха нарушения на строителния обект в Бургас, където загина служител от свличане на земна маса

Откриха нарушения на строителния обект в Бургас, където загина служител от свличане на земна маса

Мъжът е подменял ВиК съоръжения на улица в центъра на града. Той е влязъл в близо триметров изкоп, когато внезапно се е свлякла земна маса.