17 Април, 2026

Борисов вика турския посланик, събра пак МС

Борисов вика турския посланик, събра пак МС

Министерски съвет /МС/ се събра на съвещание при премиера Бойко Борисов във връзка с извършения тази нощ неуспешен опит за военен преврат в Турция. В извънредната среща  участват също ръководителите на нашите разузнавателни служби, военното, вътрешното и външното министерство.Те са докладвали, че няма пострадали български граждани в Турция. Обсъжда се последния развой на събитията там.

Министър-председателят ще разговаря с турския посланик у нас Сюлейман Гьокче за случващото се в южната ни съседка, твърди БЛИЦ. От агенцията дори твърдят, че той е на съвещанието.Това обаче е малко вероятно.

 През отминалата нощ вече имаше подобно съвещание при премиера. На него той разпореди на всички служби да следят ситуацията и своевременно да докладват, а гранична полиция да засили патрулите по границата.

Сподели:

Коментари (0)

„Прогресивна България“ за 45 минути: Румен Радев учреди партията си без свидетели

„Прогресивна България“ за 45 минути: Румен Радев учреди партията си без свидетели

В рамките на едно заседание се вземат всички ключови решения — създаване на партията, избор на лидер, формиране на изпълнителен и контролен орган.

Скандал с нередовни бюлетини в Добрич и Шумен

Скандал с нередовни бюлетини в Добрич и Шумен

В случай, че са били допуснати сгрешените бюлетини в обръщение, е имало опасност да бъде опорочен вота и обявен за недействителен

Тръмп: Вече нямаме спорни точки с Иран, много сме близо до сделка

Тръмп: Вече нямаме спорни точки с Иран, много сме близо до сделка

Попитан защо след поредицата си от оптимистични публикации все още не може да обяви сделка, Тръмп каза, че иска споразумението да бъде оформено писмено.