23 Декември, 2025

Борисов: Заради блокадата на превозвачите, Папазов трябва да си ходи

Борисов: Заради блокадата на превозвачите, Папазов трябва да си ходи

Заради кризата с превозвачите на българо-турската граница транспортният министър Данаил Папазов заслужава да си подаде оставка. Това стана ясно от изявление на  лидера на ГЕРБ Бойко Борисов пред журналисти в Любимец.

Според Борисов неморално е докато превозвачите са блокирали границата заради анулираните еднократни разрешителни от страна на Турция, министърът да бъде на визита в Сингапур, съобщи “Фокус”.

"Това е нахалство от негова страна. Километрични опашки, ето тук наблизо, на границата, които в най-добрия случай до неделя – понеделник, няма да се изтеглят. Шофьорите 15 км спят по кабините, този нехранимайко е отишъл в Сингапур да договаря... Какво ще договорим със Сингапур? ЕК му е тук на три часа път", каза Бойко Борисов.

Бившият премиер подчерта, че не иска да изнервя ситуацията и по никакъв начин, не иска да възпалявам допълнително обществото като коментира защо транспортния министър не се отзовал на очакванията на шофьорите. 

Тези хора, които са стояли 3 - 4 - 5 дена на тази опашка, са много лесни, да отидеш и да им посочиш виновен някого, и да ги насъскваш срещу него. Те нас ни свалиха с метеж, с умишлени действия. И действително, този министър, си заслужава да си отиде заради това. Какво прави в Сингапур? Знаете ли къде е Сингапур? Вярно, най-красивата държава, може би. И аз не съм ходил в Сингапур, но пак ми се ходи, където викаше един. Така че, нямам обяснение, каза още Бойко Борисов.

 

Сподели:

Коментари (0)

Почина последното величие от времето на Тодор Живков

Почина последното величие от времето на Тодор Живков

В началото на тази година Георги Йорданов бе отличен от президента Румен Радев с орден „Стара планина“ (първа степен) за изключително големи заслуги в областта на българската култура и изкуство

Дядо Коледа кацна на авиобаза "Безмер" с военен самолет Су-25

Дядо Коледа кацна на авиобаза "Безмер" с военен самолет Су-25

С добрия старец дойдоха Снежанка и малки елфи, които допринесоха за празничното настроение. По-късно те се включиха в тържеството, като пристигнаха и с хеликоптер.

БНБ отваря касите си събота, 27 декември заради евромонетите

БНБ отваря касите си събота, 27 декември заради евромонетите

Желаещите ще могат да посещават централата на банката или касовия център в столицата от 8:30 до 15:45 ч