17 Юни, 2026

Борци срещу ксeнофобията излизат на мирно шествие в София

Борци срещу ксeнофобията излизат на мирно шествие в София

Очаква се участниците да носят бели камбанки като символ на мира и като предупреждение за рисковете от расизма и ксенофобията.

Сборният пункт е НДК. Точно в 12 часа всички, които ще се присъединят към него, ще тръгнат оттам по булевард „Витоша“. Призоваващите за толерантност ще стигнат до към Съдебната палата. Там ще поискат прокуратурата да съблюдава законодателството в България и специално за равенството на гражданите.

Преди началото на протеста един от организаторите – Мария Черешева, обясни пред Нова ТВ мотивите си да участва в подобно шествие : „В нашето общество няма място за толерантност към никакви форми на насилие за етнически и други различия. Организирахме се съвсем спонтанно“, посочи тя.

Младата жена  припомни как в София беше пребит човек, защото приличал на бежанец, а преди години същото се случи с момче, което приличало на гей. Протестиращите се обявяват твърдо против тази тенденция. Те са разтревожени и от създаването на нова националистическа партия 

 

Сподели:
България и съюзници демонстрират военни умени на летище Чешнегирово

България и съюзници демонстрират военни умени на летище Чешнегирово

В учението участват сили и средства от Военновъздушните сили на България, Австрия, Белгия, Словакия, Словения, Сърбия, Унгария и Швейцария

Облаци на запад с дъждове и гръмотевици, а на изток и на морето слънце

Облаци на запад с дъждове и гръмотевици, а на изток и на морето слънце

Има условия и за градушки. Максималните температури - между 25° и 30°, в София - около 26°.

Зеленски призна колко често плаче

Зеленски призна колко често плаче

"Винаги ми е тежко, когато връчвам ордени на майки и бащи, загубили децата си. В такива моменти действително често плача“, разказа украйнският президент

Коментари (0)