„Година и два месеца управляващите с популизъм държаха цената на тока, задължиха НЕК над 3 млрд. лева, направиха безумни договори”. Това заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов при откриването на новия рудник „Върба-Батанци“ в град Мадан, предаде агенция „Фокус”.
Борисов отново изрази собственото си и
на ГЕРБ желание след 5 октомври България да има стабилно правителство и да реши
поне най-наболелите си проблеми. „Иначе зимата ще е катастрофа”, прогнозира
лидерът на ГЕРБ.
Борисов информира, че когато неговата партия управлявала, държавата взимала по 190 млн. лева само от
такси. „Една година пауза на нас ни се отрази добре. Надявам се в следващите
години да възстановим не само този рудник, но и други”, каза още Бойко Борисов.
„Върба - Батанци" на ГОРУБСО-Мадан бе открит след 15-годишно прекъсване. Той е в производствен режим от началото на юли т.г. Сега там работят 130 души, до един месец ще бъдат назначени още 30.
Още от България
Николай Ненчев и Цвета Кирилова първа кандидатпрезидентска двойка
Убедени сме, че от днес всички демократи трябва да започнем открит разговор и да търсим пътя към единството, казват двамата претенденти за първия пост в държавата
Три антикомунистически организации свикват нощно бдение срещу закриването на Комисията по досиетата
Историческата памет не е въпрос единствено на миналото - тя е фактор за националната сигурност, казват организаторите на протеста
ЕС постави краен срок на България да се справи със свръхдефицита
Европейските ни партньори държат да бъдат взети съответните мерки заедно с проектобюджета за 2027, който да бъде представен на Комисията и на евродепутатите